Симоньян запропонувала здійснити ядерний вибух над Сибіром, щоб знищити всю електроніку на планеті

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Топ-пропагандистка кремля Симоньян запропонувала здійснити ядерний вибух над Сибіром, щоб знищити всю електроніку на планеті. Пояснюємо, чому її апокаліптична заява – абсурдна.

Опис фейку БРЕХНЯ

Якщо підірвати потужну ядерну бомбу на висоті у декілька сотень кілометрів, то електромагнітний імпульс, який утворюється при вибуху, знищить всю електроніку у світі, при цьому люди не постраждають від страшної радіації.

Так жити стане краще, адже ніякі дрони не зможуть літати, стверджує пропагандистка кремля Симоньян.

Спростування ПРАВДА

Навіть зі шкільного підручника «Військова справа. ДПЮ» за 10-11 класи можна дізнатися, що заява Симоньян не відповідає дійсності, зазначили журналісти проєкту «Без брехні».

Так, ядерний вибух, який запропонувала здійснити пропагандистка, називається космічним. Його дія на те, що відбувається на землі, – фактично нульова, але він може вивести з ладу електроніку у космічному просторі.

Внаслідок такого удару може частково зникнути весь зв’язок, який ґрунтується на космічних системах. Але це не вплине на компʼютери та електроніку загалом.

Окрім цього, радіус дії електромагнітного імпульсу при повітряних вибухах потужністю 1 мегатонна може поширюватися до 32 км, при вибуху потужністю 10 мегатонн – до 115 км. Радіус дії порівняно з розмірами землі – мізерний.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: