Навігація та корисні матеріали
Напередодні Дня пам’яті жертв Голодоморів, який у 2023 році припадає на 25 листопада, українці почали отримувати фейкові повідомлення про загрозу продовольчої кризи нібито від українських урядових структур.
Спам-розсилку від імені Міністерства аграрної політики та продовольства, а також Міністерства охорони здоров’я України, вочевидь, здійснюють російські спецслужби.
Повідомлення приходять абонентам Signal та на скриньки електронної пошти. У месенджері розсилку зафіксовано від імені користувача Terry Mills, авторами електронних листів вказані [email protected] та [email protected]. Адреси створені за єдиним шаблоном, а «інформаційні матеріали» оформлені в єдиній стилістиці, що свідчить про те, що за їх створенням та розсилкою стоять одні й ті самі особи.
У повідомленні від фейкового Мінагрополітики українцям радять урізноманітнити раціон такими стравами (вперто називаючи їх російською «блюдами») як «ризотто з голубом», «суп з колорадських жуків» чи «в’ялене м’ясо собаки». Необхідність цього автори листа пояснюють втратами, які зазнав аграрний сектор України внаслідок російської агресії.
Така активність є не лише спробою спекуляції на колективній травмі українців та залякування голодом, а й відвертим глузуванням над пам’яттю жертв влаштованого сталінським режимом геноциду. На сайті Національного музею Голодомору-геноциду опубліковано слайди зі зразками страв, якими рятувалися від голодної смерті українські селяни у 1930-х.
Російський вкид розрахований на провокування страху повторення подій 90-річної давнини та деморалізацію українців.
Фейкове МОЗ радить замінити ліки виробництва Росії та Білорусі засобами народної медицини: коноплями, щавлем, ромашкою, чебрецем тощо.
Ці повідомлення є продовженням теми про загрозу голоду та є відзеркаленням ситуації з ліками, в якій опинилося населення РФ через запроваджені у 2022 році санкції.
В Україні заборона імпорту російських препаратів до кризи не призвела: в країну ввозять широку номенклатуру ліків з країн Європи, Америки та Азії, які замінили менш якісні російські та білоруські аналоги.
Кремль пам’ятає про ефективність терору голодом і сьогодні намагається знову використати його як зброю. І не лише залякуючи громадян України подібними вкидами та створюючи продовольчу кризу на тимчасово окупованих територіях. Путінський режим намагається зробити заручниками власних авантюр сотні мільйонів людей у країнах Африки та Азії, для яких постачання українського продовольства є критично важливими. Блокуючи експорт збіжжя з України, атакуючи зернові термінали в чорноморських портах, росіяни намагаються шантажувати світ загрозою великого голоду.