Навігація та корисні матеріали
Держбюджет РФ здувається через ядерну зброю, в той час як Москва заливає Індію нафтою, а Байкал отрутою. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 17 травня.
- Кремль вже витратив половину річних коштів на армію
- Москва доплачує Нью-Делі за нейтральність?
- РФ взялась за руйнацію природних «скреп»
- Російський «фарш» неможливо провернути назад
Кремль вже витратив половину річних коштів на армію
Москва продовжує вже не тільки словом, а й грошима підвищувати ядерні ставки у війні проти України. Нещодавно заступник голови Радбезу РФ Медведєв заявив, що «накачування країнами НАТО України зброєю» збільшує ризик «переходу до повноцінної ядерної війни».
Раніше голова МЗС РФ Лавров казав: «Небезпека ядерної війни цілком реальна, її не можна недооцінювати».
НАСПРАВДІ, за даними «Медіалогії», кількість згадок про ядерну війну на російських федеральних каналах злетіла саме 25 квітня, коли Лавров і зробив цю резонансну заяву. Після цього про неї в ефірі говорили практично цілодобово.
Від слів у РФ перейшли до справи. За попередньою оцінкою мінфіном РФ виконання держбюджету за січень-квітень, Москва різко збільшила видатки на утримання ядерної зброї. Лише за квітень на це витрачено понад 6 млрд рублів, що в 1,5 рази більше, ніж у середньому в перші три місяці року.
Загалом за перший квартал на «ядерний щит Росії» вже пішло 19,3 млрд рублів (майже 40% закладених витрат на весь рік). Торік за аналогічний період ця сума була на 5 млрд меншою.
Злетіли витрати і на всі збройні сили. Лише за квітень на них пішло 500 млрд рублів, що майже вдвічі більше, ніж у попередні місяці. А за перший квартал на путінське військо витратили 1,4 трлн рублів (половина всіх закладених на 2022 рік). Торік за аналогічний період ця сума складала 900 млрд рублів.
І просто шалено зросли витрати на мобілізацію економіки. За квітень – 580 млн рублів. У січні-березні це було близько 70 млн рублів на місяць.
Висновок один: влада РФ відчуває, що санкції незабаром діятимуть так, що грошей залишиться лише на прострочений сухпай для особового складу. Але як кажуть, «перед смертю не надихаєшся».
Москва доплачує Нью-Делі за нейтральність?
А в росЗМІ і далі вирують «інформаційні диверсії». Причому вже не на рівні одиночних пікетів а-ля «Lеntа.Ru» чи Овсяннікової, а на ефірах самої Скабєєвої.
Військовий експерт Михайло Ходарьонок на її програмі закликав «не вживати інформаційне заспокійливе… про морально-психологічний надлом у Збройних силах України… Це не відповідає дійсності… Вони готові захищати свою Батьківщину та мають намір боротися до останнього».
І наостанок своєї промови, яку Скабєєва неодноразово намагалась повернути у потрібне їй русло, він зазначив: «Найголовніший недолік нашого військово-політичного становища в тому, що Росія у повній геополітичній самотності». Скабєєва спробувала парирувати: «А як же наші партнери: Китай та Індія?». А ось так.
НАСПРАВДІ, нещодавно Індія призупинила переговори з РФ щодо постачання 10 бойових вертольотів Ка-31 на суму 520 млн доларів. DefenseNews, який оприлюднив цю новину, припускає, що це пов’язано з міжнародним тиском на Нью-Делі через його нейтральну позицію щодо російського вторгнення в Україну.
А щодо економічного «партнерства» (як про це розповідають росіянам), то ось ще одна індійська історія. Нью-Делі намагався домовитися з Москвою про ціну $70 за барель нафти марки Brent, в той час як її ринкова ціна була понад $105. До того ж, як повідомляє Bloomberg, у ці $70 «партнер» вимагав також включити і доставку, оскільки нафтопроводів з Росії до Індії найближчим часом не передбачається.
Про те, що вони швидше за все домовились, говорить той факт, що в квітні Росія стала четвертим за обсягом постачальником нафти в Індію (після Іраку, Саудівської Аравії та ОАЕ), за місяць піднявшись на шість позицій. Як пише Reuters, частка РФ у закупівлі нафти Індією зросла до рекордних 277 тисяч барелів на добу. Ще в березні їх було близько 66 тисяч.
Чи можна у такому випадку зробити висновок, що Москва просто доплачує Нью-Делі за нейтральність? У будь-якому випадку, цифри дивні і говорять лише про одне: таким шаленим демпінгом РФ намагається переконати сама себе, що вона не на самоті у війні з Україною та цивілізованим світом.
Росія взялась за руйнацію власних природних «скреп»
Звичайно, при цьому РФ заощаджує на щоденній (а не примарній ядерній) безпеці власних мешканців. Наприклад, екологічній.
Після того, як Росія офіційно визнала себе токсичною країною, дозволивши випуск автомобілів низького екологічного класу та без подушок безпеки, Мінприроди РФ запропонувало серйозно знизити екологічні вимоги до скидання стічних вод в Байкал.
Офіційна причина – «імпортозаміщення технологій». Тобто спочатку через санкції росіяни опинились без західних технологій, і тепер їх «заміщуватимуть» шляхом забруднення озера, яке самі ж вважають однією з природних «скреп» – разом з Волгою, Уралом, Сибіром, тайгою.
Хоча з тайожними лісами, схоже, теж можна потроху прощатись. І справа не тому, що величезні пожежі, які зараз палають по всій східній частині Росії, ніхто не гасить, а в МО РФ.
Грошей, яке отримує «міністерство агресії», замало. Тому Шойгу пропонує наділити його виключним правом вирубувати російські ліси «незалежно від їх цільового призначення для потреб оборони без видачі дозвільних документів».
НАСПРАВДІ, вся ця екологічна вакханалія виглядає як відверта суїцидальна відповідь на питання Кисельова «Навіщо нам світ, якщо в ньому не буде Росії?».
Можна, звичайно, припустити, що ліс у такий кількості Шойгу потрібен на домовини для загиблих «визволителів України», яких він офіційно не визнає. На підтримку цієї версії говорить те, що «транспортування деревини здійснюватиметься без оформлення супровідних документів».
Але правда набагато прозаїчніша. Так звана «кубушка Путіна» (Фонд національного добробуту РФ) за квітень схудла на 2 трлн рублів. Про це свідчать дані все того ж мінфіну РФ.
Фонд було створено у 2008 році в якості своєрідної «подушки безпеки» Росії. Вона формувалась за рахунок додаткових надходжень від продажу нафти та газу. Швидше за все, індійська нейтральність вже дається взнаки. І це ще Китай не починав брати з Росії свою плату за ту ж нейтральність.
Російський «фарш» неможливо провернути назад
І наостанок. Зараз багато хто з залишків притомних людей у Росії задається приблизно таким питанням: «чому гроші, які йдуть на криваву і абсолютно безперспективну війну в Україні, не витрачають, наприклад, на Читу, яка перетворилася на «сміттєву столицю Росії» або на Тиву (батьківщину Шойгу) з її алкоголізмом?»
І знаходять самозаспокійливу відповідь: «це просто пропаганда відволікає від справжніх проблем Росії».
Вона й НАСПРАВДІ там дійшла вже до того, що навіть не приховує, що вся величезна кількість зброї та боєприпасів накопичена для її застосування (тобто вбивства), а не для зберігання чи утилізації.
Отже, не варто тішити себе ілюзіями щодо росіян, які «не всі такі». Або згадувати про «велику російську культуру», що є одним зі стовпів їх імперського шаманізму, який вони назвали «русским миром». Чи ще якусь померлу 24 лютого 2022 року сентиментальну нісенітницю. Російській фарш і справді вже неможливо провернути назад. Залишається його підсмажити.