Антифейк

Росіяни знову поширюють «французькі мультики» про Зеленського і Бахмут

Навігація та корисні матеріали

Росіяни знову поширюють фейкові «французькі мультики» про Зеленського і Бахмут: цього разу під ударом – користувачі Telegram

Центр стратегічних комунікацій зафіксував продовження інформаційно-психологічної операції ворога, про початок якої ми повідомляли ще у березні.

Тоді ворог запустив у Facebook, Twitter, YouTube і TikTok «французький мультик», у якому Зеленський – наркоман, а Україна програла битву за Бахмут. Зараз фейкороби активно поширюють нову серію цього «шедевру» через сітку російських Телеграм-каналів, які мімікрують під українські.

Так пропагандисти навʼязують людям наративи про те, що Зеленський пожертвував своєю армією та західною зброєю, аби програти битву за Бахмут, а зеки-«вагнерівці» виявилися сильнішими за професійних українських військових.

Ролик опублікували на каналі «Неарестович», його одразу ж підхопили Telegram-канали, створені російськими спецслужбами. Наприклад, «Легитимный», що налічує більше мільйона читачів.

Окрім цього, фейковий мультик активно поширюють серед каналів, націлених на регіони, таких як «Полтава Новости», «Киев агрегатор», «Запорожье».

Це – частина масштабної кампанії з дискредитації українського військово-політичного керівництва. Її мета – посіяти паніку серед українців, підірвати довіру до влади, знецінити успіхи ЗСУ та послабити підтримку міжнародних партнерів.

На подібні вкиди реагувати не варто – довіряйте лише офіційним і перевіреним джерелам інформації.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: