Антифейк

Росіяни стверджують, що Радбезу ООН «начхати на страждання жителів Донбасу». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Рада безпеки відмовила допустити на засідання незаконно призначену Росією «омбудсменку днр» морозову. У відповідь пропагандисти почали поширювати новини про те, що Радбез ООН начебто «не має жителів Донбасу за людей».

Насправді в ООН проголосували проти участі в засіданні морозової у зв’язку з тим, що російська влада незаконно призначила її «омбудсменкою» тимчасово окупованих частин Донеччини, пояснили у StopFake. Цей фіктивний орган, як і «посада», не має нічого спільного з офіційною українською владою.

У резолюції йдеться, що Раді недоцільно запрошувати для брифінгу когось, хто видає себе за представника Донецька. Такий крок є спробою РФ побічно поширити легітимізацію на цю територію, – наголосила посол США в ООН Томас-Грінфілд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому доповідь комісії ООН є важливим етапом на шляху притягнення путінських злочинців до відповідальності

До того ж саме Росія відповідальна за катастрофічну гуманітарну ситуацію, що склалася на тимчасово окупованих територіях України – вчинення воєнних злочинів Росією в Україні підтверджується двома розслідуваннями незалежних експертів Комісії ООН.

Звинувачення РФ в «ігноруванні Заходом» фактів агресії, скоєних на тимчасово окупованих частинах Донецької та Луганської областей, безпідставні. Адже МКС з 2014 року розслідує ймовірні злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні в Україні в контексті російської війни.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: