Новини

Росіяни розіслали українським військовим заклик здаватися в полон: це – чергова ворожа ІПСО

Навігація та корисні матеріали

Українські користувачі Signal, який використовують військовослужбовці, отримали розсилку із закликом «обрати життя» за певною частотою. Це – частота, за якою українці буцімто можуть добровільно здатися в полон.

Таким чином ворог мавпує український проєкт «Хочу жить», який ще у 2022 році запустило Головне управління розвідки Міноборони України. Станом на 26 серпня 2023 року, проєкт отримав понад 24 тисячі заявок на здачу в полон від росіян.

При цьому в Україні є табір утримання російських військовополонених за усіма стандартами Женевських конвенцій – із руханкою, триразовим харчуванням, із бібліотекою, спортмайданчиками і басейном, у якому плавають коропи. До цього табору є доступ і у Червоного Хреста, і у ЗМІ.

А ось до українців у російському полоні ставляться жахливо – бʼють, катують електрострумом, тримають голодними, відмовляють в медичній допомозі та знущаються психологічно. До того ж Росія не дозволяє стороннім організаціям, включно з ООН та Червоним Хрестом, відвідувати українських полонених.

Ба більше, ворог не цурається навіть масових вбивств. Так, у колонії окупованої Оленівки у липні 2022 пролунав вибух, що забрав життя щонайменше 53 українських полонених.

Тож всі заклики росіян здатися, щоб «залишитися в живих» – лише порожні слова. Обрати Росію – означає обрати смерть.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: