Антифейк

Росіяни пишуть, що в Одесі полеглих воїнів Сил оборони ховають нібито під табличками «хірургічні відходи». Це неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Українських військовослужбовців, які зникли безвісти на полі бою, на цвинтарі в Одесі ховають з позначками «хірургічні відходи». Відповідний відеоролик у мережі розганяють анонімні пропагандистські Z-канали у Telegram.

Спростування ПРАВДА

Відеоряд, який поширюють кремлівські фейкороби, не є новим і датується 2015 роком. На ньому показана частина Західного цвинтаря Одеси, де ховають безхатьків, хірургічні відходи і трупи невстановлених осіб.

«За допомогою аналізу супутникових знімків вдалося встановити, що ця частина цвинтаря з’явилася за кілька років до початку АТО – тобто могили на відео ніяк не пов’язані з нібито масовими похованнями українських військових», – розібралися фактчекери StopFake.

Окрім того, голова експертно-аналітичного агентства «Група 2 травня» Тетяна Герасимова, яка розслідує трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі заявила про те, що інформація про масові поховання військових України не відповідає дійсності, і використовується вона винятково для пропагандистських цілей.

«Такі ділянки є на цвинтарях у кожному великому місті: там ховають хірургічні відходи з лікарень та моргів, а також – за рахунок коштів муніципального бюджету – безпритульних та людей, що не мають рідних, які б їх поховали», – зазначила вона.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: