Новини

Росіяни проводять операцію інформаційного прикриття ракетного удару по «Охматдиту»

Навігація та корисні матеріали

Варварський удар по найбільшій українській дитячій лікарні став одним з найбільших воєнних злочинів росіян від початку повномасштабної війни. Заяви лідерів іноземних держав, публікації у світових медіа демонструють, що цей обстріл сприймається саме як свідомий воєнний злочин. Щоб перебити цю інформаційну хвилю та дезорієнтувати іноземців росіяни вдаються до звичної тактики прикриття своїх злочинів: 

  • одночасно «вкидають» декілька суперечливих версій (про «вибухову хвилю» від удару по військовому заводу чи складу боєприпасів поруч, про «невдале збиття» російської ракети, яка летіла до іншої цілі, про приліт «української С-300» тощо);
  • поширюють конспірологію про те, що обстріл дитячої лікарні нібито «вигідний Україні перед самітом НАТО», про те, що ударом по «Охмадтиту» Україна «відволікає увагу» від інших цілей, які вразили російські ракети 8 липня;
  • звинувачують Україну у розміщенні дитячої лікарні поруч з «військовими об’єктами»; 
  • видають за фото і відео з місця обстрілу фото і відео, зроблені в інший час в інших місцях.

Це стандартна тактика росіян. Її метою не стільки виправдати Росію чи перекласти провину на Україну,  скільки заплутати людей та схилити їх до думки, що «не все так однозначно» і «дізнатися всю правду неможливо».

Особливо небезпечний прийом, спрямований на українську аудиторію, – поширення колажів за справжніх та фейкових фото (згенерованих ШІ або зроблених на інших локаціях в інший час). Поширювати  такі сумнівні підбірки у жодному разі не треба. Колажі створено для того, щоб згодом їх демонстративно «спростовувати» та поширювати конспірологію про «постановочний обстріл». 

«Охматдит» вразила російська ракета Х-101, на місці виявлено уламки ракети з серійними номерами. Влучання ракети зафіксовано на відео.  Під час масованого ракетного обстрілу російські винищувачі випустили по Україні 38 ракет різного типу. Вже відомо про 38 загиблих і 190 поранених цивільних, остаточна кількість жертв ще не встановлена. Крім “Охматдиту” росіяни обстріляли пологовий будинок, житлові будинки, бізнес-центр і трансформаторні підстанції в Києві, житловий будинок і СТО у Дніпрі, офісне приміщення Північного гірничозбагачувального комбінату «Метінвесту» у Кривому Розі.  Ця атака є воєнним злочином, який буде розслідуватися як Україною, так і на міжнародному рівні.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: