росіяни поширюють новини про те, що в Ізраїлі заборонили прапор України. Це – фейк

На початку березня російські ЗМІ поширили інформацію, що в Ізраїлі нібито за демонстрацію української символіки, включно з державним прапором України, новим законом запроваджено штраф розміром у 10 тисяч шекелів (близько $2900).

Як зазначили в ініціативі «Українсько-єврейська зустріч», такі новини – фейкові. Спершу цю брехню запустили через TikTok-акаунт російськомовного ізраїльтянина Влада, який має всього 1500 фоловерів. Він – ненависник усього українського та підтримує агресії рф.

В одному з відео Влад повідомив глядачам, що «почув і перевірив на сайті» новину про заборону українських прапорів в Ізраїлі та про штрафні санкції за вивішування прапорів України.

Фейк одразу підхопили другорядні проросійські пропагандистські видання «Таврія-Херсон» та «ZOV Херсон». Далі підключилася «важка артилерія» російської пропаганди.

Однак портал Ukrainianjewishencounter стверджує: ніякого закону про заборону української символіки та прапорів в Ізраїлі не приймали; жодних штрафів за українські символи в цій державі не існує.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті