Новини

Росіяни кажуть, ніби Польща почала видавати Україні чоловіків призовного віку

Навігація та корисні матеріали

У мережах гуляє маніпуляція, яку підхопили українські пабліки й навіть не перевірили, ніби Польща почала видавати Україні чоловіків призовного віку.

Брехня: Польща почала видавати Україні чоловіків призовного віку, які залишили країну після початку російської «спецоперації». Про це пишуть російські Telegram-канали.

Правда: польська газета Rzeczpospolita з посиланням на прикордонників повідомила, що країна почала екстрадувати чоловіків, які залишили Україну незаконно або сприяли у виїзді іншим.

Тобто йдеться лише про правопорушників, на арешт яких Україна оформила міжнародний ордер, а не про всіх чоловіків призовного віку.

«Щоб ввезти таких чоловіків в країну, Україна має оформити міжнародний ордер на арешт кожного з них. Якщо ми затримаємо такого іноземця, наприклад, для простої перевірки на дорозі, наша система KSIP (Інформаційна система Національної поліції – прим. авт.) покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу та повідомляємо прокуратуру. Чи її екстрадують, вирішує польський суд», − пояснив речник Головної комендатури поліції Маріуш Царка.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: