Росія зосередила біля українських кордонів 147 тисяч військових – Резніков

Росія сконцентрувала біля українських кордонів близько 147 тисяч військових, заявив міністр оборони Олексій Резніков під час брифінгу в понеділок, 21 лютого.

За його словами, російська агресія супроводжується кібератаками, мінуваннями та спробами влаштувати заворушення.

«Мета цих дій – розхитати Україну зсередини, щоб змусити до капітуляції. Щоб ми змінили політичний курс і відмовилися від європейської та євроатлантичної інтеграції і перспективи, а врешті-решт втратили нашу з вами незалежність. Наразі цей сценарій намагаються втілити», – підкреслив Резніков.

Міністр оборони розповів, що російські війська активно маневрують біля кордонів України, а під приводом навчання до Азовського моря увійшли три великих десантних кораблі, п’ять бойових кораблів та ракетний катер.

Він нагадав про загострення на Сході України, під час якого окупанти обстріляли дитячі садки, школи, понад 100 житлових будинків, пошкодили трансформатори, чим позбавили місцеве населення питної води.

«Злочинці намагаються спровокувати нас на помилку, щоб потім під приводом «захисту» людей, яким вони ж і роздали російські паспорти, Кремль отримав поле для маневру. Цей задум був передбачений, тому ми в жодному разі не залишаємо дії ворога безкарними. Але наші воїни знають, як відповідати філігранно», – сказав Резніков.

За його словами, уже станом на 9 ранку зафіксовано 14 обстрілів, більшість з них – із забороненою Мінськими домовленостями зброєю. 

«Ще раз наголошую: українська армія не планує жодних наступальних дій ніде. Ми виступаємо за повернення наших людей і територій політико-дипломатичним шляхом. І ми їх свого часу повернемо: і окремі райони Донецької і Луганської областей, і Крим, і Севастополь», – підсумував він.

Total
0
Shares

Пов'язані статті