Навігація та корисні матеріали
24-25 квітня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проводить у Києві четвертий щорічний форум Kyiv Stratcom Forum.
Українські високопосадовці, міжнародні дипломати та експерти з комунікацій зібрались на форумі, щоб обмінятися досвідом про підходи до протидії гібридній агресії та побудові стратегічних комунікацій.
На форумі 2025 року комунікаційники з України, країн Європи та Америки обговорюють, як посилити інформаційну стійкість України в умовах глобальних змін.
Офіцер Головного управління комунікацій ЗСУ Дмитро Лиховій розповів про важливість інформаційної тиші:
«Найуспішніші операції Збройних сил України відбувалися в умовах інформаційної тиші – Харківська наступальна операція, події на Курському напрямку. Про них найменше знали заздалегідь – і саме це було їхньою перевагою.
Ми воюємо в реальності, де війна для багатьох перетворилася на фоновий «білий шум». При цьому ми не маємо військової цензури. В інформаційній складовій діють принципи демократії та свободи слова. Частина військових вважає, що окремі процеси можна було б покращити».

Представник Департаменту кібербезпеки СБУ, полковник Олександр Мельниченко акцентував на масштабності російських ІПСО:
«У Росії – колосальні ресурси. За найскромнішими підрахунками, вона витрачає на інформаційні операції понад 4,6 мільярда доларів. Пріоритет – Україна. Десятки тисяч людей задіяні в цій роботі – і це неспівставно з нашими можливостями».
«Приклад класичної російської інформаційної операції – створення контенту, який демотивує мобілізаційні процеси в Україні. Ви можете бачити, скільки подібного контенту створюється у TikTok, YouTube, Telegram. Йдеться про сотні тисяч одиниць медіапродукції, що підриває довіру до мобілізації та дискредитує українську армію. Частину цього контенту створюють напряму російські служби, а потім поширюють його серед українського населення. Деякі з таких мереж ми виявляємо й атрибутуємо до спецслужб Росії».

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов про те, які заходи приймаються для внутрішньої дестабілізації на РФ:
«Коли ми говоримо про внутрішню дестабілізацію Росії, про реальні втрати, про економічну ситуацію – це невидима, але дуже важлива допомога Україні. Це спосіб достукатися до мешканців Росії, дати їм хоч трохи більше знання та розуміння».

Спікер МЗС Георгій Тихий розповів про застосування штучного інтелекту у боротьбі з кремлівською брехнею:
«У нас немає таких ресурсів, як у росіян. Але ми маємо свої переваги – розум, чесність і технології. Міністерство закордонних справ активно використовує штучний інтелект — зокрема аналітику пошукових запитів. Це дає можливість прицільно комунікувати з потрібними цільовими аудиторіями. Ми можемо точково доносити меседжі, або ж – за потреби – розмивати деструктивні наративи».
«Зараз ми маємо справу з інформаційним полем, яке суттєво відрізняється від того, з яким ми працювали у 2022–2023 роках, і навіть у 2024-му. У нових умовах нам потрібно не лише комунікувати з аудиторією, яка нас підтримує, – ми повинні завойовувати нові простори, виходити за межі «бульбашки» однодумців. Як це зробити? Тут важливими стають дипломатія, мова фактів і цифр, стратегія кейсів. Ми маємо пам’ятати: наш ворог працює з «великими наративами» – загальними й зрозумілими поясненнями для масової аудиторії».
Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.