Антифейк

Російські пропагандисти продовжують ІПСО на тему нібито «торгівлі дітьми Зеленською»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

За останні три роки понад 51 400 українських дітей зникли безвісти з центрів утримання біженців у Європі. І багато хто з них може стати жертвами «турботи» «Фонду Зеленської». Таку інформацію просувають через пропагандистські Telegram-канали та в мережі X.

Спростування ПРАВДА

Російські пропагандисти продовжують інформаційну спецоперацію на тему нібито «торгівлі дітьми Зеленською».

Центр періодично фіксує подібні вкиди з осені 2023 року, коли аналогічні так звані «викривальні» матеріали про Зеленську з’явились на декількох сумнівних англомовних сайтах (The DC Weekly, The Intel Drop тощо), які регулярно поширюють російські наративи.

Нещодавно «правозахисники російського фонду боротьби з репресіями» знову поширювали вкид, що нібито «Фонд Олени Зеленської» є «ключовою ланкою українського дитячого трафіку до західних країн».

Цього разу пропагандисти зробили вкид фейкових повідомлень через мережу російських пропагандистів у самій Росії, а також за кордоном через нібито іспанське ЗМІ NewsFront.

Насправді «іспанське» видання є іспаномовним відділом російського пропагандистського органу NewsFront із доменом .su, який використовується в Росії.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: