Новини

Російська пропаганда у Європі: Центр стратегічних комунікацій поділився результатами моніторингів на тренінгу для регіональних журналістів

Навігація та корисні матеріали

1 грудня Ірина Субота, керівниця напрямку аналітики даних Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки долучилася до проведення онлайн-тренінгу для регіональних журналістів «Розвінчуємо міфи про ЄС та євроінтеграцію України: як російська пропаганда використовує тему масованих ракетних обстрілів та енергетичної кризи», що був організований ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Представництва ЄС в Україні. 

На одній з панелей тренінгу під назвою «Втома» європейців від війни та зменшення підтримки України: правда чи дезінформація?» представниця Центру на основі моніторингів, проведених у співпраці з партнерами Центру, розповіла про поширені меседжі російської пропаганди в європейських країнах щодо енергетичної кризи в Європі, мирних переговорів з РФ, військової підтримки України та масованих ракетних обстрілів Росією України.

«Результати моніторингів Центру та партнерів показують, що найбільше публікацій зі згадками України відзначено на теми лінії фронту, енергетики та економіки. Тобто питання євроінтеграції, вступу до НАТО та санкції висвітлюються менше. І стабільно за весь період дослідження ще від літа цього року найменше новин залишається про військову допомогу Україні. Проте російська пропаганда намагається запустити свої маніпулятивні меседжі у кожну з цих тем незалежно від її активності поширення в інформаційному просторі Європи», — розповіла під час тренінгу керівниця напрямку аналітики даних Центру.

Ірина Субота також зауважила, що у російських меседжах досі залишається стабільним посил, що «енергетична криза в Європі — це результат антиросійських санкцій». Тобто російська пропаганда досі продовжує маніпулювати темою санкцій і в контексті енергетичної кризи.

Крім того, представниця Центру розповіла регіональним журналістам, які «версії» поширювала російська пропаганда щодо падіння ракети в Польщі. 

«Завданням пропаганди, і зокрема для західної аудиторії, щодо падіння ракети у Польщі було поширити сумніви і заплутати у свідченнях. Подібну ситуацію по завданням меседжів можна порівняти з падінням літака MH17. Насправді, будь-які висновки можна робити лише після розслідування. До цього це лише чутки і припущення як один із методів маніпуляції»,  —  наголосила Ірина Субота.

Разом з тим на тренінгу під час інших панелей поділилися власними спостереженнями щодо російської пропаганди про енергетичну кризу та масовані ракетні обстріли фактчекінгова організація StopFake та журналісти. 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: