Аналітика

Російська ІПСО в Одесі: як маніпулюють настроями одеситів

Навігація та корисні матеріали

Телеграм-канали, які керуються з Росії, але видають себе за одеські, останні кілька днів проводять агресивне ІПСО. Цього разу – з метою перевести негатив за відключення світла в Одесі з путінського режиму, який бомбардує енергосистему, на українську владу. Та спробувати спровокувати розкол в українському суспільстві, посіявши недовіру між одеситами та іншими регіонами України.

Моніторинг Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зафіксував, що росіяни просувають такі думки-віруси: 

  • «Все погано, електрики нема. Це відбувається через безлад влади, корупцію, електриків та  ДТЕК».  
  • «Одесити масово вийшли на мітинги проти відключення електроенергії». 
  • «Це договірняк, насправді, влада продає електроенергію на Захід, зокрема, в Молдову, забувши про людей».
  • «В Одесі відключають більше ніж в інших регіонах, бо одеситів влада вважає неправильними. Поки Одеса без світла – Львів «жирує» у повній ілюмінації».
  • «Патріоти ображають одеситів через їх протести проти влади. Бо Кияни ніколи не любили одеситів і хочуть використати».
  • «Влада готує репресії проти мешканців міста».

СБУ ініціювала профілактичну бесіду з організатором мітингу, проведення якого в умовах війни було використано ворожою пропагандою для спроби розколу суспільства. 

Також було виявлено, що дезінформаторами дана вказівка поширювати коментарі та картинки в інтернеті і надалі, зокрема, в групах та дворових вайбер-чатах.

Ось деякі шпаргалки та вказівки, які дають куратори, щоб маніпулювати думкою одеситів.

Маніпулятори навіть підготували фрази українською, переклавши їх, судячи з усього, через гугл-перекладач. Креатив вийшов по-російськи «бессмысленный и беспощадный»: «Вибирай: європейські цінності чи світло. Якщо вибираєш світло, йди надвір, заяви про свої права».  

***

А ось приклад, як російський Telegram-канал, який видає себе за одеський, намагається налаштувати одеситів проти львів’ян:

Війна давно ведеться і в інформ-просторі. Тому путінський режим застосовує усі методи, щоб розбити єдність демократичної України.

Тому будьте пильні. Пам’ятайте, що російська пропаганда використовує будь-які засоби, щоб відірвати тил від фронту. Суперечки в соцмережах, а тим більше публічні акції непокори, грають на руку російським окупантам. Не даруйте їм шансів нас перемогти.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: