Рідна людина в полоні або зникла безвісти: план дій

Якщо ваша рідна людина довго не виходить на зв’язок або ви маєте інформацію, що вона потрапила в полон – фахівці Центру Громадянських свобод в рамках проєкту Prisoners Voice розробили алгоритм, куди звернутись та як повернути рідного додому. 

На сайті Dovidka.info опубліковано план дій на випадок, коли зник цивільний, а також у разі, коли зник військовий

Фахівці дають перелік українських та міжнародних організацій, до яких потрібно звернутись, щоб зафіксувати зникнення. А також що робити у випадку, коли ви не знаєте, а лише здогадуєтесь, що ваш рідний в полоні. Крім цього, радять, яку інформацію треба надати слідчому, який займатиметься справою. 

ВАЖЛИВО: на жодному з кроків не потрібно сплачувати за будь-які послуги. Якщо вам пропонують посприяти поверненню рідного додому за гроші, то, найімовірніше, це аферисти.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Російські маніпуляції 13—19 вересня: не помітили агресію РФ і писали про заборону говорити російською

«Страна» не змогла згадати жодної спроби Росії захопити Україну й переконувала, що США не визнають агресію РФ. Сайти «групи Медведчука» та інші ресурси поширили фейк про «тренування крайніх націоналістів» американськими спецслужбами, який запустили російські державні ЗМІ. Майже у всіх проросійських медіа розповідали про американське управління судами в Україні.