Рада закликала міжнародну спільноту запровадити додаткові санкції проти РФ

Верховна Рада закликала міжнародну спільноту запровадити додаткові санкції проти РФ та її керівництва через визнання самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Таку постанову ухвалив парламент з 336 голосами народних депутатів.

У заяві йдеться про те, що Україна залишається відданою політико-дипломатичному шляху врегулювання міжнародного збройного конфлікту.

Рада наголошує, що Крим і Севастополь та окуповані райони Донецької і Луганської областей залишаються невіддільною частиною України.

Також парламент закликав інші країни та міжнародні організації не визнавати незалежність незаконних самопроголошених утворень і утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які могли б бути витлумачені як їхнє визнання.

Верховна Рада констатує, що Росія є агресором – стороною конфлікту і весь цей час її війська перебувають на тимчасово окупованих територіях. 

Парламент засуджує та покладає на Росію відповідальність за різке погіршення безпекової ситуації, масову дезінформацію та пропаганду, метою яких є створення надуманого приводу для визнання незаконних «Л/ДНР».

Також Рада підтримала офіційний запит на основі статті 6 Будапештського меморандуму до держав-членів Ради безпеки ООН з вимогою негайно провести консультації щодо невідкладних дій для зниження напруги та практичних кроків гарантування безпеки України.

Крім того, парламент підтримав ініціативу президента про скликання термінового розширеного засідання Ради безпеки ООН за участю України.

Народні депутати закликали міжнародну спільноту запровадити додаткові жорсткі фінансові, персональні санкції проти РФ та її керівництва, включно із замороженням запуску «Північного потоку-2», відключення РФ від системи SWIFT, заборони експорту до Росії високих технологій, зокрема, тих, які стосуються російського військово-промислового комплексу та енергетичного сектору.

Total
0
Shares

Пов'язані статті