Антифейк

Пишуть, що з наступного року українцям доведеться платити за в’їзд до країн Шенгенської зони. Це – маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Європейський Союз запроваджує систему платного в’їзду для всіх іноземців, в тому числі для українців з 1 грудня 2023 року і вводить систему ETIAS. Безвізовий режим для українців скасовується. Цю новину поширюють проросійські Telegram-канали та ЗМІ.

Спростування ПРАВДА

Насправді з 1 грудня 2023 року жодних змін у перетині кордонів не буде, адже за підсумками цьогорічного жовтневого засідання Ради ЄС, запуск системи ETIAS (програма попередньої перевірки безвізового режиму для всіх мандрівників, не віза) планується тільки навесні 2025 року.

«Нова дорожня карта впровадження нової ІТ-архітектури передбачає, що система Entry/Exit (електронна база, яка має замінити ручне проставлення штампів у закордонних паспортах) буде готова до експлуатації восени 2024 року, а ETIAS – навесні 2025 року», – пишуть фактчекери проєкту Gwara Media.

Окрім того, у повідомленні Ради ЄС немає заяв про скасування безвізового режиму для українців, проте отримання ETIAS дозволу для в’їзду в країни Шенгенської зони, після запуску системи, буде обов’язковим.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: