Пишуть, що в військовозобов’язаним українцям заборонять вступати до університетів. Це – маніпуляція

Російські ЗМІ та анонімні Telegram-канали поширили новину про те, що незабаром в Україні нібито збираються заборонити військовозобов’язаним вступати до університетів «заради виконання мобілізаційного плану».

Приводом для подібних маніпуляцій стала стаття Наталії Богути у виданні Фокус під назвою «Студенте, вам повістка. Чи можуть в Україні мобілізувати учнів університетів і коледжів».

Авторка пише, що у суспільстві продовжуються дискусії про те, чи варто заборонити чоловікам вступати до навчальних закладів, адже минулого року багато військовозобов’язаних вступали, щоб отримати право на відстрочку.

Однак, у публікації не йдеться про те, що влада України всерйоз розглядає подібне питання, зазначили журналісти StopFake. У статті є коментарі юристів, які однозначно стверджують: такий сценарій – малоймовірний. Адже це – обмеження права на освіту, яке гарантується Конституцією України.

Юристи також наголошують, що спроби обмежити військовозобов’язаним право вступати до університетів ймовірно супроводжуватиме вал критики суспільства та представників європейської спільноти.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Відеоролик, в якому військовий скаржиться на жахливу медицину і п’яного хірурга, – черговий ворожий фейк

Путінська зграя вкинула в український сегмент соцмережі черговий кривозліплений відеоролик. Центр стратегічних комунікацій продовжує фіксувати у Facebook нові…