Антифейк

Пишуть, що в військовозобов’язаним українцям заборонять вступати до університетів. Це – маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Російські ЗМІ та анонімні Telegram-канали поширили новину про те, що незабаром в Україні нібито збираються заборонити військовозобов’язаним вступати до університетів «заради виконання мобілізаційного плану».

Приводом для подібних маніпуляцій стала стаття Наталії Богути у виданні Фокус під назвою «Студенте, вам повістка. Чи можуть в Україні мобілізувати учнів університетів і коледжів».

Авторка пише, що у суспільстві продовжуються дискусії про те, чи варто заборонити чоловікам вступати до навчальних закладів, адже минулого року багато військовозобов’язаних вступали, щоб отримати право на відстрочку.

Однак, у публікації не йдеться про те, що влада України всерйоз розглядає подібне питання, зазначили журналісти StopFake. У статті є коментарі юристів, які однозначно стверджують: такий сценарій – малоймовірний. Адже це – обмеження права на освіту, яке гарантується Конституцією України.

Юристи також наголошують, що спроби обмежити військовозобов’язаним право вступати до університетів ймовірно супроводжуватиме вал критики суспільства та представників європейської спільноти.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: