Провокація росіян у Херсоні, розгін фейку про обстріл Україною Оленівки та запуск гарячої лінії для росіян, які хочуть здатися. Головне за 18 вересня

Фото дня:

 Естонія допомагає тренувати українських захисників

Окупанти знову розповсюдили фейк про обстріл Україною колонії у Оленівці: з’явилась детальна відповідь омбудсмена 

Що заявили фейкомети?

18 вересня російські пропагандисти розповсюдили фейк про те, що «Україна знову обстріляла колонію у Оленівці», де знаходяться українські військовополонені та цивільні заручники. 

Росіяни повідомили, що за результатами ранкового обстрілу загинув один і поранено чотирьох українських військовополонених. 

Реакція України

Відповідь на це опублікував у себе в Telegram український Уповноважений по правам людини Дмитро Лубінець. 

– Вже нікого не дивує, що жоден представник окупантів не постраждав, а рф знову звинуватила у обстрілі Україну. Ми це вже чули влітку.

– На даний момент ми не отримали інформацію про імена постраждалих, але звертаємось із запитом про це як напряму – до пані Москалькової, так і за посередництвом ООН та МКЧХ. 

Готовий особисто прибути в Оленівку для оцінки всіх фактів та спілкування зі свідками обстрілів, пораненими та утримуваними громадянами. 

В Україні запустили гарячу лінію для росіян, які хочуть здатися в полон

Це – продовження держпроєкту, призначеного інформувати російських військових про можливості скласти зброю та зберегти своє життя, повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

російським військовим гарантують утримання згідно з нормами Женевських конвенцій. 

Ними поповнюватимуть обмінний фонд, аби Україна могла повернути своїх захисників додому. 

Для отримання інформації, як здатися в полон, військові або їхні близькі можуть зателефонувати за цілодобовими номерами: +38 066 580 34 98; +38 093 119 29 84.

Росіяни заявили про проведення «контртерористичної операції» у Херсоні. Це чергова провокація

Ввечері 17 вересня у місті почалася перестрілка, яку росіяни назвали «знищенням бойовиків». Насправді, це — чергова озброєна провокація окупантів.

Саме тому пропагандисти «чисто випадково» приїхали на місце події раніше за бронетехніку та змогли зняти дійство від початку до кінця. 

Про це повідомив заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

 ЗСУ знищили базу окупантів у Сватовому, що на Луганщині

Загарбники проживали на місцевому автовокзалі. Який вигляд він має після удару українських захисників, показав очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Total
1
Shares

Пов'язані статті