Навігація та корисні матеріали
З 20 по 22 серпня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проводив тренінг на тему «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації» в Черкасах. Тренінг проводився для фахівців з Черкаської та Кіровоградської областей.
З вітальним словом до учасників тренінгу звернувся керівник Центру Ігор Соловей:
«Від дій держслужбовців у різних регіонах України залежить, чи буде поширюватися ворожа дезінформація – швидка та правильна реакція на місцях може значно покращити ситуацію з інформаційною безпекою держави. Віримо, що ваша співпраця з Центром стратегічних комунікацій принесе користь і громадам, і країні в цілому.
В умовах сучасного інформаційного середовища, де дезінформація та маніпуляції стали звичними явищами, наша здатність ефективно комунікувати та протистояти неправдивій інформації має вирішальне значення. Стратегічні комунікації — це не просто набір технік або інструментів; це основа нашої спільної роботи, нашої відповідальності перед громадянами, а також нашої здатності забезпечувати прозорість і довіру до державних інституцій».
Заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко додав про важливість роботи комунікаційників у держорганах та подякував партнерам за підтримку.
Навчання державних комунікаційників є надзвичайно важливою справою. На цьому акцентувала керівниця з комунікацій групи проєктів кризового реагування UNDP в Україні Валентина Аксьонова.
«UNDP в Україні системно працює над підтримкою інформаційної стійкості України задля підвищення спроможності уряду та населення реагувати на кризові ситуації і для підтримки процесів відновлення».
Заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай заявив про впевненість у тому, що присутні на тренінгу фахівці з комунікацій вже володіють потрібними знаннями, але цей тренінг їх зможе примножити.
«Дуже радий, що Міністерство культури та інформаційної політики України та Центр стратегічних комунікацій організовують таке навчання. І всі учасники зможуть отримати багато нової інформації».
До роботи з учасниками тренінгу долучились експерти Центру стратегічних комунікацій Микола Балабан, Марія Сагайдак, Михайло Мартиненко, Сергій Жуков та експертка з комунікацій Олена Лобова.
Фахівці з комунікацій відпрацювали навички виявлення та перевірки неправдивої інформації. Для цього, зокрема, тренери продемонстрували як працюють різні інструменти для перевірки фото та відеоконтенту на автентичність. Окремий блок був присвячений методам реагування на дезінформацію, під час якого учасники покращили навички підготовки ефективних спростувань.
Зокрема, слухачі на практиці вчилися виявляти неправдиву інформацію та користуватися інструментами для перевірки зображень та відео. Після того тренери вчили визначати необхідність реагування на дезінформацію та пояснювали, як готуються спростування.
Також державні службовці складали план комунікаційних активностей, відпрацьовували способи реагування на кризи та визначали кризові комунікаційні стратегії.
Тренінг організував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України за підтримки UNDP в Україні та фінансування уряду Японії.
До цього, таке навчання пройшли фахівці з комунікацій з Миколаївської, Херсонської, Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької, Донецької, Луганської, Сумської та Чернігівської областей.