Навігація та корисні матеріали
Протидія дезінформації через стратегічні комунікації та медіаграмотність відіграє вирішальну роль у зміцненні інформаційної стійкості суспільства: допомагають формувати уявлення громадян про важливі суспільно-політичні події, забезпечують своєчасне поширення правдивої інформації, а також мобілізують суспільну підтримку в кризових ситуаціях.
Центр стратегічних комунікацій вже понад 2 роки проводить системне навчання на тему протидії дезінформації та стратегічних комунікацій.
Восени 2024 тренінговий відділ Центру пройшов ребрендинг і відтепер має назву «Школа страткому та інформаційної безпеки» (перша назва – «Школа протидії дезінформації»).
Нова назва більшою мірою відповідає діяльності Школи та підходу Центру стратегічних комунікацій до протидії дезінформації – «whole-of-society approach». Відповідно до нього, боротьба з дезінформацією має бути комплексною і охоплювати:
- верифікацію інформації незалежними факт-чекерами;
- підвищення рівня медіаграмотності населення;
- залучення громадських організацій;
- дотримання журналістських стандартів відповідними суб’єктами;
- розроблення актуальних комунікаційних стратегій;
- дотримання політики єдиного голосу.
Сюди належать також і стратегічні комунікації, які є одним із наскрізних та невід’ємних методів протидії та боротьби з дезінформацією.
«Для боротьби з російськими інформаційними впливами необхідно, щоб українське суспільство володіло навичками виявлення дезінформації, протидії і реагування на неї. Одна з основних ланок в українській державі, яка знаходиться на передовій ворожих інформаційних втручань, – українські державні службовці. І основне завдання Школи – надавати їм інструменти та механізми протидії», – вважає Микола Балабан, заступник керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Школа продовжує навчати державних службовців стратегічних комунікацій та протидії дезінформації, а наша основна мета та цінності залишаються незмінними – комплексне, якісне та релевантне навчання.
Довідково: за період з лютого 2022 по жовтень 2024 було проведено майже 200 тренінгів із загальною кількістю учасників понад 1700 осіб.
Ребрендинг «Школи страткому та інформаційної безпеки» було проведено за підтримки Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії та Zinc Network.