Антифейк

Пропагандисти запустили фейк, що Україна може більше не розраховувати на військову допомогу від ЄС

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Мережею шириться заява, що нібито Україна може більше не розраховувати на військову допомогу від Євросоюзу. Це неправда.

Опис фейку БРЕХНЯ

Очільники МЗС країн ЄС не досягли згоди щодо виділення Києву військової допомоги на суму €5 мільярдів у 2024 році. Про це з посиланням на заяву очільника європейської дипломатії Жозепа Борреля пишуть контрольовані кремлем проросійські пабліки у Telegram.

Спростування ПРАВДА

Цей пропагандистський фейк розбиває той факт, що Європейський Союз вже працює над створенням фонду військової допомоги Україні обсягом у €20 мільярдів, з якого з 2024 по 2027 рр. Києву щороку виділятимуть по €5 мільярдів на програми озброєння та навчання.

«Станом на зараз Україна отримала €5,6 мільярда військової допомоги з механізму, який не входить до бюджету ЄС. Він відшкодовує країнам Євросоюзу постачання зброї Україні», — встановили фактчекери проєкту «БезБрехні».

Щодо «заяв» голови дипломатії ЄС Борреля про нібито відсутність узгодженої позиції по Україні, то жодних публікацій, згадок чи новин в офіційних каналах комунікації ЄС про це немає.

Зазначається, що Жозеп Боррель на зустрічі міністрів оборони Євросоюзу в Толедо особисто запропонував план на €20 мільярдів для оборони України. І наразі робота з узгодження цих програм та проєктів триває.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: