Новини

Пропагандисти вигадали чергову брехню, що Зеленський «злякався оголошувати контрнаступ»

Навігація та корисні матеріали

Російські ЗМІ з посиланням на статтю в Asia Times тиражують матеріали про те, що Зеленський «злякався оголошувати контрнаступ», бо «не вірить у перемогу». Це – ворожа маніпуляція.

Брехня: президент України боїться оголосити контрнаступ, бо сумнівається у перемозі. Він вагається, попри оснащеність ЗСУ американським та європейським озброєнням, оскільки Україна не зможе вести битву в повітрі, а західне озброєння може погано працювати через збої в сигналах.

Правда: стаття «Що сталося з українським генералом Залужним?» у виданні Asia Times, на яку посилаються російські ЗМІ, є відвертою маніпуляцією, зазначили журналісти StopFake.

Автор матеріалу Стефен Браян розповсюджує фейк російської пропаганди про те, що головнокомандувач ЗСУ Залужний нібито кудись зник. А також заявляє, що США нібито тиснуть на Зеленського і вимагають розпочинати контрнаступ – це ще один російський наратив.

Браян стверджує, що в Україні триває боротьба між цивільними і військовими лідерами, посилаючися на чутки. Крім цього, він стверджує, що Бахмут став великою поразкою для України, але мовчить про величезні втрати російської армії.

Як і інші твердження у матеріалі, тези про «страх Зеленського» і його «зневіру» не підкріплені фактами й, очевидно, є лише суб’єктивною думкою автора статті.

Тож російські ЗМІ вчергове процитували матеріал-власну думку одного автора, чиї висновки напрочуд точно копіюють твердження пропагандистів.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: