Антифейк

Пропагандисти брешуть, що українські військові не змогли навчитися керувати танками Challenger 2

Навігація та корисні матеріали

Так звані Z-канали в Telegram і російські ЗМІ поширюють дезінформацію про те, що українські військові нібито відмовляються повертатися назад до України з навчань у Британії.

Також, за словами пропагандистів, один із британських інструкторів нібито вкрай критично оцінив успіхи українських військових – мовляв, більшість не змогли набрати навіть мінімального результату.

«Джерелом» цієї інформації слугує начебто матеріал The Guardian. Але насправді британське видання такого не писало, зазначили журналісти StopFake. А «інструктор», згаданий росіянами, – вигадана особа.

У статті від 27 березня 2023-го під назвою «Українські військові повертаються додому після танкових навчань Challenger 2 у Великій Британії» йдеться про те, що українські воїни успішно пройшли тренування з командування, водіння, злагодженої роботи на танках Challenger 2, а також ефективного виявлення та ураження цілей.

Видання цитує лейтенанта Стоуна, керівника навчальної програми, який відзначив високий рівень компетентності українських військових.

Крім цього, 26 березня Міністерство оборони Британії опублікувало відео про навчання українських танкових екіпажів – у ньому інструктори стверджують, що результати стрільб військових ЗСУ «справді дуже добрі».

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: