Антифейк

Повідомлення про те, що «Азов» нібито розпочав рекрутингову кампанію у Франції – фейк

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Повідомлення про те, що «Азов» нібито розпочав рекрутингову кампанію у Франції та запустив відповідний сайт, є фейком.

Опис фейку БРЕХНЯ

Командування бригади «Азов» оголосило про рекрутинг до своїх лав громадян Франції – на вулицях Парижа роздають пропагандистські листівки з емблемою підрозділу і портретом президента України Зеленського. Цю новину тиражують російські ЗМІ та кремлівські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Інформації щодо проведення рекрутингу у Франції немає ні на офіційному сайті підрозділу, ні на їхній сторінці у мережі «Х» (колишній Twitter), розібралися фактчекери проєкту БезБрехні.

Що стосується нібито французької версії сайту – це теж фальсифікація. Сайт скопійований з реального сайту підрозділу «Азов», однак декілька деталей видають фейк:

  • сайт хоч і повторює в загальних рисах оригінал, але на відміну від нього виконаний – головна сторінка – у жовтій колористиці з прапорами «Азову». Решта сторінок – мають біле тло. В оригінальному сайті стиль мілітарі – оливовий, відтінки зеленого, чорний, сірий.
  • аналогічно випадає із загального стилю анкета на фейковому сайті – це просто звичайна гугл-форма із заставкою з президентом України. У справжньому варіанті анкети мають іншу структуру, яка має оригінальні риси, а не шаблонні, як на фейковій платформі.
  • Володимир Зеленський безпосереднього відношення до підрозділу не має. І «Азов» не використовує його образ у своїх заходах, рекламах, інформуванні.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: