Аналітика

«Переваги» дружби з Росією та ядерний конфлікт: про що брехала пропаганда Лукашенка минулого тижня

Навігація та корисні матеріали

Минулого тижня основний вектор активності білоруської пропаганди змістився із внутрішньобілоруської тематики і сконцентрувався на так званих зовнішніх загрозах. Головна тема, яка розкручувалася білоруською темою полягала у тому, що «США разом із НАТО розпалюють світовий ядерний конфлікт і хочуть втягнути до нього білу та пухнасту Росію».

США готові піти на великий ядерний конфлікт, навіть якщо самі від нього постраждають. Мета США – завдати ударів по Європі, щоб не допустити могутності Німеччини.

Юрій Шевцов: Ескалація НАТО проти Росії. США нав’язує ядерний конфлікт.

Гайдукевич про те, чи є реальною ядерна загроза і хто нагнітає обстановку.

РФ може застосувати ядерну зброю лише у заздалегідь визначених випадках, заявив Медведєв. «Якщо на нас чи наших союзників буде скоєно напад із використанням подібного виду озброєнь. Або якщо при агресії з використанням звичайної зброї виникне загроза самому існуванню нашої держави», – пояснив заступник голови Ради безпеки Росії.

У Держдумі РФ прокоментували заяву Саллівана про ядерну зброю

Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що можливість ядерного конфлікту невелика, але вона існує

Глава польського МЗС Рау не виключив участі сил НАТО у бойових діях в Україні, якщо там застосують ядерну зброю

Антонов: дії Вашингтона підштовхують ситуацію до зіткнення найбільших ядерних держав, західні країни, мабуть, перевіряють Росію на міцність

Росія має право застосувати ядерну зброю, якщо це буде необхідно, у суворій відповідності до ядерної доктрини, заявив Медведєв.

Вторинна тема – добре знайомий наратив про те, що «цієї зими Європа замерзне без російських енергоносіїв, та й взагалі так їм і треба!»

Цим, перш за все, пропаганда намагається показати, що у Білорусі все добре завдяки дружбі з Росією. З іншого боку, що до енергетичної кризи Європу підштовхнули США, яким вкрай вигідне ослаблення європейської економіки.

Прем’єр Польщі Моравецький попередив мешканців країни про майбутню важку зиму: «Криза здивувала весь світ, здивувала Європу. І ми теж повинні латати дірки».

Масові акції протесту проти політики уряду відбуваються у Чехії. Мітингувальники виступають проти неефективних заходів уряду в період енергетичної кризи і вимагають від влади укладання прямих угод із Росією на постачання газу. Саме це, на думку промовців, призведе до стабілізації цін на національному ринку енергоресурсів.

Віце-канцлер, міністр у справах економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Хабек на тлі енергетичної кризи та стрімкого зростання цін на енергоносії попередив про незворотну шкоду для економіки країни

Німеччина на тлі енергетичної кризи вперше у своїй історії зіткнулася з таким явищем, як деіндустріалізація, чи масштабне зниження промвиробництва

Щодо України, то тут наративи білоруської пропаганди минулого тижня не були чітко визначені. З одного боку, продовжував розганятись посил про те, що Україна готує ядерну катастрофу своїми діями на Запорізькій АЕС.

У МАГАТЕ повідомили про два вибухи поряд із каналом для подачі води на ЗАЕС

Українські формування за останні 2,5 місяці обстріляли територію Запорізької АЕС та її інфраструктуру понад 30 разів, заявив постійний представник Росії при міжнародних організаціях у Відні Михайло Ульянов

ЗС України завдали удару за допомогою безпілотника по інфраструктурі ЗАЕС, ядерному реактору ніщо не загрожує, повідомив голова ВДА Запорізької області.

На Запорізькій АЕС немає і не було бойових армійських підрозділів та важких озброєнь, заявив постпред РФ при міжнародних організаціях у Відні. Росія ніколи не робила агресивних дій щодо Запорізької АЕС, зазначив він.

Крім того, білоруське інформагентство БелТА активно транслювало російський наратив про те, що це Україна розстріляла колону цивільних машин у Запорізькій області. Все подавалося так, начебто це українці так не хотіли відпустити людей, які бігли від влади Києва на підконтрольні Росії території.

Рогов повідомив, що 23 особи загинули, 34 поранені внаслідок українського удару по колоні машин на виїзді до звільненої частини Запорізької області.

Українські військові вели вогонь по колоні біженців із Харківської області, зокрема з гранатометів, повідомили у ВДА регіону. Колона біженців переміщалася цивільними автомобілями з написом «Діти».

Близько 30 людей загинули, за попередніми даними, під час українського обстрілу колони з біженцями в Харківській області, повідомив Мірошник.

Але при цьому з білоруської пропаганди практично зникли тези про те, що опір України безглуздий, що Росія обов’язково переможе, а Київ продовженням війни лише погіршує своє становище. Натомість з’явилися боязкі натяки – переважно через виборче цитування Лукашенка – що Україна збережеться, і що Білорусь має це враховувати і надалі жити з Україною у світі. Але натяки поки що дуже обережні.

Говорячи про білоруську пропаганду, потрібно враховувати не лише те, що та як вона говорить, а й те, що вона замовчує. Примітно, що минулого тижня пропагандисти білоруських держЗМІ старанно уникали звинувачень на адресу з питань підривів трубопроводів обох «Північних потоків».

Блінкен: США тісно співпрацюють з Данією та Швецією щодо диверсій на «Північних потоках».

РФ не має даних, що підриви на «Північних потоках» організували західні спецслужби, але Москва знає, що вони займалися цим раніше, заявив Патрушев.

Байден заявив, що проти газопроводу «Північний потік» здійснили навмисну ​​диверсію, а США із союзниками «з’ясовують, що саме сталося».

Данія та Швеція відправили ООН лист із викладом фактів про НП на «Північних потоках» напередодні засідання Ради безпеки, повідомляє глава шведського МЗС.

Росії завдано значної економічної шкоди внаслідок навмисних дій щодо пошкодження «Північних потоків», повідомила Генпрокуратура РФ

Оператор «Північного потоку» не виключає можливості ремонту пошкоджених двох ниток газопроводу, повідомляє DPA.

Данські чиновники дійшли висновку, що на нитках «Північних потоків» у понеділок сталося два вибухи, потужність яких склала щонайменше 1000 кг у тротиловому еквіваленті.

НАТО вважає, що витоки на «Північних потоках» стали результатом диверсії – заява.

У Nord Stream AG назвали фізичні ушкодження причиною негерметичності «Північного потоку – 1».

Звинуватити США у підриві «потоків» наважився лише один найвідданіший ідеолог – Вадим Гігін:

США готові піти на великий ядерний конфлікт, навіть якщо самі від нього постраждають. …Вони готові піти на все. Підрив «Північного потоку» – яскраве свідчення.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: