Моніторинг

Павуки у путінській банці гризуть один одного: дайджест пропаганди за 17-19 лютого

Навігація та корисні матеріали

Московські «медіа-вояки» до того пустилися берега, що вже публічно дискредитують російську армію. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 17-19 лютого.

  1. Сладков непокоїться за Басуріна
  2. Пригожин випрошує зброю в Шойгу
  3. Кадиров хоче свою TikTok ПВК
  4. Боррель розбив путінський наратив

Сладков непокоїться за Басуріна

«Воєнкор»-мільйонник Сладков (який нещодавно просив скинутись йому на «буханку»), повідомив, що Едуарда Басуріна – «символ армії «ДНР», її бренд – вигнали з армії наче якогось алкоголіка».

Басурін також поскаржився і керівнику ПВК «Вагнер» Пригожину, що з ЗС РФ вичищають «офіцерів», які отримали погони та звання від «республіки». Той пообіцяв розібратися.

НАСПРАВДІ, доля, яка спіткала екс-головного військового пропагандиста «ДНР» Басуріна вчергове доводить, що Кремль не переймається подібними речами. Для нього «басуріни» витратний матеріал.

А щодо нього особисто, то нагадаємо, перший «дзвоник» пролунав рік тому, коли ще до початку навіть не повномасштабного вторгнення, а «визнання «ЛДНР» Росією, Басурін офіційно визнав їхню несамостійність.

Остаточно його інформаційна «зоря» зійшла з небосхилу ще у квітні минулого року. Тоді після чергового невдалого штурму «Азовсталі» Басурін запропонував здійснити хімічну атаку проти українського гарнізону Маріуполя.

Пояснив це тим, що «штурмувати підземні укріплення підприємства немає сенсу… Тому треба звернутися до хімічних військ, які знайдуть спосіб, як викурити кротів зі своїх нір».

Росія довго брехала всьому світу, що це Україна влаштовує хімічні атаки, а тут сама (вустами Басуріна) закликала до цього.

Ось з того часу етер для нього практично закрили й, як бачимо, поперли з армії. Добре, хоч взагалі живий залишився. Іншим «брендам» пощастило значно менше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Герої російської весни»: смерть під кутом 45º

А зараз його знову вирішили підсвітити. Спочатку – через Сладкова, потім – Пригожина. Нічого з цього, звісно, не вийде, але сам факт боїв павуків у путінській банці – дуже показовий. Він доводить їх некерованість і слабкість на полі бою. В тому числі й інформаційному.

Пригожин випрошує зброю в Шойгу

Це підтвердив і сам Пригожин, артилеристи якого у своєму відеозверненні до Міноборони РФ заявили про нестачу боєприпасів для гаубиць, протитанкових гармат, танків та мінометів.

НАСПРАВДІ, відеопрохання відбулося після інтерв’ю Пригожина, в якому він розкритикував МО РФ за повільність і бюрократію. «Вже до Нового року взяли б Бахмут, якби не жахлива військова бюрократія і не палки в колеса, які встромляються щодня», – бідкався він.

Відео з артилеристами своєї ПВК Пригожин прокоментував так: «Я обійшов усі відомі мені кабінети в Москві і продовжуватиму це робити доти, доки хлопці не отримають усе те, що їм необхідно. Навіть якщо на мене в одному з кабінетів надягнуть наручники і посадять за так звану дискредитацію армії».

З усіх кабінетів Пригожина, схоже, пустили тільки до палати, де тепер після якогось таємного отруєння лікується поплічник Кадирова Апті Алаудінов. Пригожин виміняв у нього свою кувалду на 128 мін та 40 танкових снарядів. І все це – про людину, яка зараз перемагає НАТО десь під Бахмутом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ставка Пригожина на «три в одному» не зіграла

Зважаючи, по-перше, на інформаційний бан – на провідних російських телеканалах, а тепер, по-друге, на підтверджений особисто Пригожиним снарядний – нині ми спостерігаємо падіння чергової піар-зірки війни в Україні.

Кадиров хоче свою TikTok ПВК

В той час як ватажок «Вагнера», якому спочатку перестали давати зеків у колоніях, а тепер і боєприпаси не підвозять, поневіряється по московських шпиталях і кабінетах в очікуванні арешту за «дискредитацію російської армії», Кадиров грає в свою медійну гру.

Він заявив, що «не перестає радіти успіхам «Вагнера» на полі бою і взагалі після закінчення держслужби хоче створити власну ПВК».

НАСПРАВДІ, у Кадирова стільки «гітлерівських маузерів», що напевно дійсно настав час створити і власну TikTok ПВК. Але якщо вже «головний піхотинець Путіна» каже, що хоче створити власне НЗФ – незаконне збройне формування (в РФ, нагадаємо, найманство заборонено), то гіршої дискредитації навіть не законодавства РФ, а її армії, вже, й вигадати неможливо.

Кадиров, як ми знаємо, вже неодноразово відкрито розповідав про свої нав’язливі військові фантазії та навіть просив власну систему ППО.

На початку лютого в ГУР МО України повідомляли, що «Газпром» також планує створити свою приватну військову компанію. Цим шляхом підуть також інші російські держкорпорації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПВК Путіна у його «приватній» воєнній кампанії в Україні

Отже, процес формування приватних армій у Росії набирає не просто шалених, а публічно-шалених обертів.

Це свідчить лише про одне: Путін, можливо, й досі вважає себе володарем банки, але павуки в ній готуються вже зараз не просто поділити Росію, а й захищати власні офшори, одразу після краху його режиму. І тим самим визнають, що майбутнього у «їх Росії» з Путіним вже немає. Хоча й досі клянуться йому в вірності при кожній нагоді.

Тому цілком можливо, що незабаром ми дійсно будемо читати приблизно таке: «Із заходу до Москви увійшла армія «Вагнер». Одночасно з півдня вдарили ракетні війська особливого призначення «Ахмат». Дивізія «Газпром», зазнавши нищівної поразки, перейшла на бік Пригожина, а розрізнені залишки полку «Роснефть», форсувавши річку Москва, утримують оборону Кремля».

Боррель розбив путінський наратив

Після того, як Сурков встромив ніж в один російський наратив, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель провернув його лезо в інший – «Захід хоче захопити Росію».

Відзначимо, останнім часом пропагандисти з захопленням розганяють наратив, що начебто машина військової допомоги Україні пробуксовує, посилаючись, зокрема, на дані західних видань.

НАСПРАВДІ, на Мюнхенської конференції з безпеки Жозеп Боррель дійсно визнав: «Ми забули про класичні війни. Наша промисловість має відповідати новим вимогам, як і процедури Євросоюзу. Пройшло 10 місяців для узгодження 155-мм снарядів – це не відповідає викликам часу та воєнної ситуації, в якій ми опинилися».

Схожі заяви, з одного боку, вщент розбивають наратив про те, що «Захід готувався напасти на Росію». З напівпорожніми складами на такі країни не нападають. А з іншого, західний ВПК отримав від Путіна дуже потужну «дозу адреналіну».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путінська істерика на тлі західного ВПК

І це, напевно, головний висновок Мюнхену-2023. Вже наступного місяця країни-члени ЄС домовлятимуться про об’єднання закупівель артилерійських боєприпасів для України на суму 4,3 млрд доларів. У середині лютого Пентагон уклав контракти з компаніями Northrop Grumman Systems Corp. та Global Military Products Inc. на понад півмільярда доларів для виробництва 155 мм артилерійських боєприпасів для України.

До 24 лютого США виробляли близько 14 тисяч артилерійських снарядів щомісяця. Тепер Пентагон планує збільшити потужності до 90 тисяч. Постачання снарядів до України надходить і з інших країн.

З огляду на те, як Пригожин водночас намагається виміняти у Кадирова кувалду на 128 мін та 40 снарядів, не дуже віриться, що він у змозі колись «дійти хоча би до Москви».

Надто слабким він та інші павуки разом із володарем банки виявилися для Бахмуту, України й Заходу. Тому й гризуться з безсилля між собою. Та й банка та тріскається буквально на очах.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: