«Паливо на АЗС за військовими квитками»: розвінчуємо нову масштабну ІПСО росіян

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій фіксує чергову хвилю фейків та дезінформації у TikTok, які небайдужі читачі надіслали у наш бот.

Брехня: у деяких регіонах України продаватимуть пальне на АЗС за військовим квитком і прикріплять до заправних комплексів по одному працівнику ТЦК. Такий крок має підвищити рівень мобілізації в країні. Відповідне рішення ухвалили на ставці Головнокомандувача 24 листопада.

Правда: у цій «інформації» відсутні будь-які дані, де саме це планується запровадити, немає посилань на офіційну пропозицію від, як стверджується, якихось «представників ТЦК на міській сесії». Окрім того, на верифікованих сторінках регіональних ОДА/ОВА такої новини не виявлено.

Також цієї інформації немає і у вечірньому зверненні президента України Зеленського від 24 листопада, де він детально повідомляв про рішення, які ухвалені на засіданні Ставки. Про збільшення мобілізаційного ресурсу методами «бензин в обмін на пред’явлення військового квитка» він не говорив.

Окрім того, на офіційній сторінці головкома Залужного у Facebook остання новина датована 22 листопада і йдеться там про його участь у засіданні контактної групи з питань оборони України у рамках формату «Рамштайн». За 24 листопада будь-які новини на поширювану в TikTok тему відсутні.

Ворог не припиняє грати на темі мобілізації в Україні, збурювати українців, тримати їх в інформаційному стресі та вкидати розкол між чинною владою і військом. Закликаємо ігнорувати цей та подібний контент і довіряти лише офіційним джерелам інформації!

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: