Навігація та корисні матеріали
Міністри закордонних справ держав Балтії, Польщі, Чехії, Молдови та України опублікували спільну колонку, у якій пояснюють на висновках з Другої світової війни, які сценарії завершення російсько-української війни є небезпечними і неприйнятними.
- Заспокоєння агресора веде до ще більшої агресії, а не до миру. Поступки щодо незаконних територіальних претензій є катастрофічною помилкою. Поділ Чехословаччини в 1938 році лише розпалив апетити нацистської Німеччини та призвів до глобальної війни. Вивчивши цей урок, Україна ніколи не погодиться на легітимізацію російської окупації та анексії будь-якої частини території України.
- Сфери впливу не приносять миру та стабільності. Вони приносять гніт. Нацистська Німеччина напала на Польщу 1 вересня 1939 року, через тиждень після підписання пакту Молотова — Ріббентропа та секретних протоколів до нього між Радянським Союзом і Третім Рейхом, згідно з яким було погоджено розділити Польщу, країни Балтії та решту Європи. Припинення вогню в Європі 8 травня 1945 року не принесло свободи багатьом європейським націям. Вони залишалися під радянською окупацією та контролем і десятиліттями страждали від міжнародних злочинів, утисків і несвободи.
- Відсутність відповідальності породжує майбутні звірства. Нацистські злочини широко викривалися, засуджувалися, розслідувалися та переслідувалися, на відміну від радянських. Дуже важливо, щоб обидві тоталітарні ідеології – нацизм і радянська – отримали належну оцінку в Європі. Необхідно пролити більше світла на злочини радянського режиму – депортації та розстріли політичних в’язнів у наших країнах.
- Історичні маніпуляції мають бути виправлені. Оскільки Росія продовжує свою війну проти України та активізує свої ворожі дії щодо демократичних європейських країн, потреба в просуванні спільних європейських наративів пам’яті на континенті та за його межами стає гострішою, ніж будь-коли. Правдива оцінка та глибоке розуміння історії є основою стійкості суспільства до демократії. Ми всі готові протистояти російській дезінформації та спробам Росії переписати європейську історію.
- Як сказав президент України Володимир Зеленський, «Свобода має бути озброєна краще, ніж тиранія». За нинішнього серйозного дефіциту безпеки необхідна достатня обороноздатність. Si vis pacem, para bellum. (Хочеш миру – готуйся до війни.) Україна ніколи не погодиться на жодні обмеження своїх збройних сил, обороноздатності чи оборонної допомоги. Натомість Київ працює над розширенням оборонно-промислового виробництва та виходом на оборонну самоокупність.
Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.