Антифейк

Новини про те, що Україна «вербує безпритульних у США», – фейк

Навігація та корисні матеріали

Мережею розповсюджується інформація про те, що через брак живої сили МЗС України активно «вербує» безпритульних і безробітних американців. Доказом нібито слугує фото рекламного плаката із закликом приєднуватися до легіону. На плакаті є логотипи МЗС та Міжнародного легіону.

Насправді це – брехня. Як зазначили журналісти StopFake, інформацію спростували у МЗС та Міжнародному легіоні. Вони ніколи не випускали жодних матеріалів, які пропагують «вступ» громадян США до Міжнародного легіону.

«На нашу думку, це повідомлення має ознаки інформаційної кампанії, спрямованої проти України та її союзників. Мета – зобразити добровольців зі США як тих, хто приїхав захищати свободу України та Європи не через переконання, а через особисті невдачі у житті. Наголошуємо, що це не відповідає дійсності, адже абсолютна більшість добровольців зі США приїхали з ідейних міркувань, маючи набагато кращі фінансові можливості у США», – прокоментували у Міжнародному легіоні.

У МЗС України також наголосили, що американські громадяни, які приєдналися до Міжнародного легіону, не є найманцями, як їх цілеспрямовано зображує російська пропаганда. Вони підписали офіційний контракт із ЗСУ та допомагають Україні боротися за незалежність.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: