Новини про те, що угорці, які живуть в Україні, «просять захистити їх від українського геноциду», – фейкові

Російські медіа поширюють матеріали про те, що українці угорського походження звернулися до Будапешта з проханням захистити їх від українського геноциду та почали готувати референдум про приєднання до Угорщини.

Насправді це – брехня. Автором заяви є «голова міжнародного центру «Матриця русинів» Петро Гецко.

Та насправді цей чоловік не представляє інтереси русинів в Україні, а сам перебуває на території рф і ще в 2014 році був оголошений у розшук, зазначили журналісти StopFake.

У 2019 році суд визнав його винним у скоєнні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України та державну зраду, і засудив до 12 років в’язниці.

Ще на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну карпатські русини виступили із заявою про те, що будь-які звернення Гецка щодо карпатських русинів вони засуджують, не підтримують, а його слова не мають жодної легітимності.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Corrado Zunino
Читати

Іноземний журналіст, якого росіяни поранили на Херсонщині, ігнорував застереження українських військових

Іноземний журналіст, якого росіяни поранили на Херсонщині, ігнорував застереження українських військових. Загинув його український помічник-журналіст. Ексклюзив Центру стратегічних…