Антифейк

Новини про те, що «через Україну в східній Європі різко зріс рівень злочинності», – маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Російські ЗМІ цитують матеріал французького сайту Atlantico, в якому нібито йдеться про те, що «безконтрольна злочинність у східній Європі неухильно зростає, і винна в цьому Україна, звідки на континент таємно провозять наркотики та зброю». Про це нібито заявив оглядач Ксав’є Рофе.

В оригінальній статті не йдеться про те, що Україна стала причиною росту рівня злочинності. Автор матеріалу розповідає про так звану карпатську сіру зону, яка використовується кримінальними групами з різних країн, зокрема з РФ та України, для нелегального трафіку заборонених товарів до ЄС, зазначили журналісти StopFake.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інформація про те, що Зеленський «привласнив $400 млн, виділених США», – фейк

Географічно ця зона також зачіпає Польщу, Чехію, Румунію та Словаччину. За словами Рофе, саме через воєнні дії та блокування росією українських морських портів трафік нелегальних товарів через Карпати зріс з боку всіх країн цього регіону, а не лише «з вини України».

Тож основна причина – повномасштабна війна в регіоні, яку саме рф розпочала 24 лютого 2022 року, наголосив Рофе.

Ба більше, оглядач згадує і російські компанії, які можуть бути причетні до злочинних схем у карпатській сірій зоні. Але про них російські пропагандисти у своїх текстах не згадують.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: