Антифейк

Новини про таємну трансплантацію органів загиблих українських військових – фейкові

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

В Україні приховують трансплантацію органів загиблих військовослужбовців ЗСУ та продають їх до інших країн. Підтвердженням цьому слугує законопроєкт №9482 про зміни до законодавства щодо трансплантації, пишуть російські ЗМІ.

Спростування ПРАВДА

В Україні з 2019 року заборонена трансплантація органів людей, які загинули внаслідок бойових дій в Донецькій і Луганській областях, а законопроєкт №9482 поширює цю заборону на всі області, де запроваджено воєнний стан.

Під час презентації оновленої бази медичних фейків «Detox від пропаганди» директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій Міністерства охорони здоров’я України Василь Стрілка пояснив, як насправді відбувається трансплантація в Україні:

«Почнімо з того, що трансплантація для пацієнтів в Україні є безкоштовною, операції оплачує держава, тому фінансові стимули тут взагалі виключені. По-друге, у процесі трансплантації задіяні великі команди людей і сподіватися, що при цьому можна зберегти щось у секреті, не варто».

По-третє, існує база потенційних донорів та база реципієнтів, які потребують пересадки донорських органів. Органів без історій ніхто не пересаджує! У документах завжди зазначено, в якій лікарні, у кого та ким було видалено анатомічний матеріал.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: