Антифейк

Новина про те, що США нібито визнали присутність своєї армії в Україні – російська маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Уряд Сполучених Штатів Америки офіційно визнав, що на території України перебувають її військові. Це підтверджується документами, в яких вказано про надбавку для військових США, які служать в Україні. Цю інформацію поширюють російські телеграм-канали.

Спростування ПРАВДА

Насправді така новина і документ справжні, але ворожі фейкороби навмисно не вказали важливу деталь – йдеться про американських військових, які охороняють посольство США у Києві та представляють військових аташе в Україні, зазначають журналісти VoxCheck.

Встановлено, що новину про документ вперше опублікували на «Army Times» 28 липня 2023 року з посиланням на неофіційну сторінку «Air Force amn/nco/snco» у Facebook. У документі вказується, що військовослужбовці США, які проходять службу на території України, можуть отримати надбавку до заробітної плати у вигляді $325.

Водночас 29 липня представник Білого дому Кірбі заперечив, що регулярна армія США бере участь в активних бойових діях на території України.

«В Україні немає американських сил, які надавали б допомогу Україні в бойових діях, або були б присутніми на полі з українськими силами. Лише невелика кількість американських військовослужбовців охороняють посольство США у Києві та представляють апарат військових аташе США в Україні, – зазначив він.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: