Антифейк

Новина про те, що очільник Міноборони Умєров нібито закликає мобілізувати 16-річних підлітків, є фейковою

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Міністр оборони України Рустем Умєров зробив заяву, в якій закликав Верховну Раду задуматися про мобілізацію 16-річних юнаків до Сил оборони. Його слова цитують російські та проросійські джерела з посиланням на «УНІАН».

Спростування ПРАВДА

Насправді Рустем Умєров подібних заяв не робив, згадок про неї немає і у соціальних мережах міністра оборони України, перевірили розслідувачі проєкту VoxCheck.

Водночас на фотографію з цитатою нанесений логотип українського медіа «УНІАН», щоправда, на сайті чи у соціальних медіа ЗМІ ця цитата відсутня. До прикладу, остання згадка «цитати дня» від медіа у Telegram датується 10 березня 2022 року.

Щодо «мобілізації» 16-річних юнаків, яку придумали фейкороби, то згідно з законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», військову службу можна проходити лише з 18 років.

Не виключено, що для створення цієї брехні фейкороби використали один з клонованих ними ж сайтів українських медіа, серед яких і «УНІАН». Детально про чергову атаку ворога на популярні ресурси України, яку викрив Центр стратегічних комунікацій, – за посиланням.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: