Антифейк

Новина про графіті з вулиць Мюнхена, де нібито Маск лупцює президента Зеленського, є фейком

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

У Мюнхені з’явилося нове графіті, де Ілон Маск застосовує фізичне насилля до президента України. На графіті є підпис: «Досить просити гроші!». Цю новину і фото розповсюджують прокремлівські ЗМІ та російський сегмент Facebook.

Спростування ПРАВДА

На поширюваних фейкоробами фото з графіті чітко видно перетин вулиць Heinrich-Lubke str. та Lorenz-Hagen-Weg, проте фізична перевірка цієї локації встановила, що подібних графіті на місці немає.

«Ми оглянули вказану територію за допомогою Google Map та Google Street View. На фото видно, що графіті має бути розташоване на точному перетині вулиць під мостом», — з’ясували грузинські фактчекери проєкту «Детектор Міфів».

Окрім того, розслідувачі звернулися за допомогою до свого колеги з Мюнхена. Він оглянув вказане місце 11 жовтня та надав відеоматеріал, з якого чітко видно, що жодного графіті з Маском і Зеленським немає.

Отже, з вищевикладеного робимо висновок, що фото з графіті, яке розповсюджують пропагандисти, оброблене за допомогою програми графічного дизайнера. Цим фейком пропаганда РФ намагається нав’язати брехливу думку, наскільки Німеччина нібито втомилася від допомоги Україні та її президента.

👉 Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: