Нова виставка руйнує головний міф кремлівської пропаганди ‐ Ігор Соловей 

Навігація та корисні матеріали

З нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 26 лютого в Києві відкрилася вулична виставка «10 років агресії. 10 років спротиву».

Виставка створена на основі матеріалів вебпорталу «Віртуальний музей російської агресії« і є спільним проєктом Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Українського інституту національної пам’яті та Центру дослідження безпекового середовища «Прометей».

«Чим важлива ця виставка? Вона руйнує головний міф кремлівської пропаганди про те, що війну колись там розпочала Україна, а Росія з 2022 року просто намагається її завершити. Маючи це на увазі, пропагандисти жонглюють риторичним питанням до українців: де ви були ці 8 років? Мовляв, 8 років «Україна бомбила Донбас», а тепер прийшов час розплати», – підкреслив керівник Центру стратегічних комунікацій Ігор Соловей.

Кожен з 14 тематичних банерів розкриває різні аспекти війни за весь час, починаючи з окупації Криму, гібридної агресії на Донбасі, і завершуючи повномасштабним вторгненням. Таким чином, зазначає Соловей, виставка є нагадуванням, що Росія відповідальна за кожен злочин війни протягом всіх десяти років.

Заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак розповів, що виставка заснована на матеріалах «Віртуального музею російської агресії«, одного з проєктів, який Інститут реалізує спільно з партнерами. На кожному з банерів є QR‐коди з посиланням на більш розлогі історії. Загалом на вебпорталі зібраний солідний матеріал, корисний як для сучасників, так і для історії.

Заступник постійної представниці президента України в Автономній Республіці Криму та Севастополі Денис Чистіков зазначив, що «Віртуальний музей російської агресії» є одним з напрямків роботи Представництва з 2020 року. Заходи організації до десятої річниці розпочалися ще 20 лютого. 

«Спротив розпочався 26 лютого і ні на день не припинявся. На території тимчасово окупованого Криму затримано та засуджено вже 208 людей, з них 126 є представниками кримськотатарського народу. Ці переслідування є таргетованими і націленими саме на корінні народи, які проживають у Криму», – підкреслив Чистіков.

Аналітик Центру дослідження безпекового середовища «Прометей» Ольга Волянюк подякувала героям цієї виставки: військовим, волонтерами, відповідальним працівникам державного та громадського секторів, усім, хто став на захист України. 
«Саме їхні вчинки формують історію новітньої доби. ЦДБС Прометей у постійному пошуку гідних форм та способів поширення знань про цю війну. Кожну подію навіть десятилітньої давнини пишемо живою мовою, адже кожна чекає своєї справедливості. Переконана, що найкращі виставки, книги та голлівудські фільми про наші часи ще попереду», – підсумувала Волянюк.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: