Наступний етап кібервійни Росії проти України


Держспецзв’язку разом з СБУ та Кіберполіцією продовжують розслідувати кібератаку на сайти органів державної влади, що сталася вночі з 13 на 14 січня. Очікується, що наступним етапом російськогої кібербудуть атаки фейків про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про “злив” персональних даних

Станом на зараз всі ознаки вказують на російський слід кібератаки. Адже Москва продовжує вести гібридну війну та активно нарощує сили в інформаційному та кіберпросторах

Найчастіше кібервійська Росії працюють проти США та України, намагаючись за допомогою технологій похитнути політичну ситуацію. Остання кібератака проти України – один з проявів гібридної війни проти нашої держави, яка триває з 2014 року.


Її ціль — не тільки залякати суспільство. А й дестабілізувати ситуацію у Україні, зупинивши роботу державного сектору та підірвавши довіру до влади з боку українців. Цього вони можуть досягти, вкинувши в інфопростір фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про “злив” персональних даних українців.

Зазначимо, що “Дія” не зберігає персональні дані українців. Усі вони зберігаються у відповідних реєстрах, які надійно захищені. Застосунок є тільки “мостом” між інформацією з держреєстрів та користувачем.


Наприклад, вся медична інформація — зокрема, дані для генерації СOVID-сертифікатів — знаходяться в Електронній системі охорони здоров’я. Дані про РНОКПП зберігаються в реєстрі Державної податкової служби. А демографічні дані — у Єдиному державному демографічному реєстрі. І так далі.

Тому закликаємо українців не піддаватися маніпуляціям. Усі персональні дані знаходяться під захистом  у держреєстрах. 

А оголошення про можливість купити нібито дані, отримані після злому 14 січня є класичною аферою: шахраї продають деякі старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року.

Нагадаємо, що боротьба за безпеку і саме існування нашої держави ведеться у декількох площинах: військовий, дипломатичній, історичній. А тепер проти України відкрито і “цифровий фронт”.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Захисники «Азовсталі» возз’єдналися із рідними, а Україна звільнила захопленого росіянами гендиректора ЗАЕС. Головні новини 3 жовтня

ГОЛОВНІ НОВИНИ: Маск «запропонував» своє бачення закінчення російського терору – йому відповів президент Зеленський. Україна отримала ще €5…