Антифейк

На відео знищення військами РФ українського бронеавтомобіля «Козак», скоріш за все російський «Тигр»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Мережею шириться відео з нібито черговим знищенням військами рф українського бронеавтомобіля «Козак». Розбираємося, що в ньому не так.

Опис фейку БРЕХНЯ

Бійці армії РФ знищили «ефектним влучанням» український бронеавтомобіль «Козак». Відео з моментом цієї атаки поширило видання «РИА новости» у своєму Telegram-каналі.

Спростування ПРАВДА

Пропагандисти традиційно підкріплюють заяви про ураження/знищення техніки текстовим підписом до відео, адже через низьку якість відеозображення зразок техніки, в який щось влучає, показаний розмито або схематично, зазначають журналісти проєкту «БезБрехні».

«Або ж взагалі не можна зрозуміти що то таке, і доказом, що «ось той силует належить Leopard 2, М2 Bradley чи M1097 Avenger» є тільки в описі… Саме за такими загальними принципами побудовані практично усі відеовкиди про перемоги «російської зброї», – зауважують розслідувачі.

Така ж історія у росіян і з українським «Козаком»: якщо порівняти крила над передніми колесами і капот броньовика з контурами «Козак» та «Козак 2» – то вони зовсім іншої форми та «посаджені» нижче, ніж на бронеавтомобілі на відео. Також українські бойові машини мають довший силует у боковій проєкції:

«З ймовірністю 90%, з урахуванням вищезазначених конструктивних особливостей української техніки, можна стверджувати, що уражене на відео авто подібне до російського бронеавтомобіля «Тигр» – крила над передніми колесами, форма та нахил капота, заокруглені форми».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: