Новини

Москва бореться з корінними народами

Навігація та корисні матеріали

Стаття Володимира Путіна «Про історичну єдність росіян та українців» — далеко не перша спроба Кремля експортувати свій ідеологічний наратив назовні. Проте, замість того, аби перейматися проблемами національної ідентичності народів за межами Росії, Кремлю слід припинити утиск та обмеження прав тих народів, які сьогодні проживають на території РФ.

За останні 30 років намірена політика «знищення етнічного різноманіття і демонтажу федералізму в Росії» призвела до того, що:

  • чисельність корінних народів РФ стрімко скорочується;
  • з 2018 року державні мови національних республік РФ перестали бути обов’язковими для вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах, а намірена русифікація призводить до їх занепаду;
  • кремлівська політика адміністративного укрупнення стала причиною зникнення шести національних автономних округів за останніх 5 років;
  • заборона національних партій та їх ліквідація у 2001 році повністю унеможливила розвиток політичних інститутів в Татарстані, Башкортостані, Чувашії, Бурятії, Якутії та інших республіках.

Про те, як Москва бореться із національними рухами та з ідентичностями корінних народів у статті Голови Українського інституту національної пам’яті Антона Дробовича:

Про історичну єдність в тюрмі народів

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: