Місія ОБСЄ РФ реанімує старий фейк про «таємні тюрми»

Знову за старе — Росія далі використовує фейки про «таємні тюрми» на території Сходу України. Дезінформацію поширив представник Росії в ОБСЄ Олександр Лукашевич.

Фейк опублікували у твіттері Місії ОБСЄ РФ, посилаючись на «підтвердження» колишньої голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіони Фрейзер. Вона ще у 2019 році залишила цю посаду і вже три роки не очолює Місію.

Підхопили фейк російські медіа — від Правда.Ру до «Российская газета».

Історія цього фейку тягнеться вже не перший рік: раніше його активно просували прокремлівські видання: Sputnik, Gazeta.ru, Известия.

Ще у 2018 році уряд запросив відвідати Україну спеціального доповідача з питань катувань та інших жорстоких, нелюдських чи таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання. У звіті за результатами візиту немає жодної згадки про наявність «таємних тюрем» на території, підконтрольній Україні.

У 2020 році ці фейки спростувала і Служба безпеки України. «В Україні триває війна, у тому числі гібридна. Ми захищаємось не лише від російських куль, а й від інформаційних атак та величезної цілеспрямованої брехні. Тож давно звикли до постійних «вкидів» про «секретні тюрми СБУ». Ще раз наголошую — у Служби безпеки немає жодних секретних тюрем, де нібито когось катують. Це — фантазії російських пропагандистів», — заявляв керівник СБУ Іван Баканов.

Вкотре нагадуємо: Росія регулярно дезінформує і реанімує навіть уже спростовані фейки, щоб дискредитувати Україну на міжнародному рівні. Перевіряйте інформацію в офіційних джерелах.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

У нас погані новини

Інформація в Інтернеті поширюється не лише за допомогою великих онлайнових ЗМІ та соцмереж. Існує велика та розгалужена екосистема «помийних» сайтів. «Новини» з цих видань часто дуже низької якості або навіть повністю вигадані. При цьому вони збирають понад 50 мільйонів візитів на місяць. Для порівняння, «Українська правда» збирає 15 мільйонів. Щодня новинне сміття читають сотні тисяч людей. За допомогою машинних алгоритмів ми дослідили близько мільйона текстів, що були опубліковані на подібних сайтах протягом року. Читайте нижче, про що ми дізналися.