Новини

Місія ОБСЄ РФ реанімує старий фейк про «таємні тюрми»

Навігація та корисні матеріали

Знову за старе — Росія далі використовує фейки про «таємні тюрми» на території Сходу України. Дезінформацію поширив представник Росії в ОБСЄ Олександр Лукашевич.

Фейк опублікували у твіттері Місії ОБСЄ РФ, посилаючись на «підтвердження» колишньої голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіони Фрейзер. Вона ще у 2019 році залишила цю посаду і вже три роки не очолює Місію.

Підхопили фейк російські медіа — від Правда.Ру до «Российская газета».

Історія цього фейку тягнеться вже не перший рік: раніше його активно просували прокремлівські видання: Sputnik, Gazeta.ru, Известия.

Ще у 2018 році уряд запросив відвідати Україну спеціального доповідача з питань катувань та інших жорстоких, нелюдських чи таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання. У звіті за результатами візиту немає жодної згадки про наявність «таємних тюрем» на території, підконтрольній Україні.

У 2020 році ці фейки спростувала і Служба безпеки України. «В Україні триває війна, у тому числі гібридна. Ми захищаємось не лише від російських куль, а й від інформаційних атак та величезної цілеспрямованої брехні. Тож давно звикли до постійних «вкидів» про «секретні тюрми СБУ». Ще раз наголошую — у Служби безпеки немає жодних секретних тюрем, де нібито когось катують. Це — фантазії російських пропагандистів», — заявляв керівник СБУ Іван Баканов.

Вкотре нагадуємо: Росія регулярно дезінформує і реанімує навіть уже спростовані фейки, щоб дискредитувати Україну на міжнародному рівні. Перевіряйте інформацію в офіційних джерелах.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: