Антифейк

Міністр закордонних справ Чехії заявив, що «справжнім ворогом» є російська експансія

Навігація та корисні матеріали

Коротко

У мережі пишуть, що глава МЗС Чехії заявив про провал контрнаступу України. Насправді, він такого не казав.

Опис фейку БРЕХНЯ

Україна провалила контрнаступ і ризикує зіткнутися з новою хвилею проблем. Київ і лідера режиму Володимира Зеленського закличуть до нового етапу переговорів, у рамках яких Україна неминуче відчує на собі тиск Заходу. Цю заяву очільника МЗС Чехії Ліпавського тиражують підконтрольні кремлю росЗМІ.

Спростування ПРАВДА

Кремлівські фейкороби перекрутили і зманіпулювали заявою міністра закордонних справ Яна Ліпавського, де він говорив про прагнення Заходу покласти край російському експансіонізму та про схиляння держав Глобального Півдня до української позиції, встановили журналісти проєкту StopFake.

Напередодні зими та майбутнього уповільнення темпів українського наступу, Ліпавський закликав союзників України зберігати рішучість, навіть якщо Київ не зробить швидкого прориву. За його словами, «справжнім ворогом» є експансіоністські амбіції Росії.

«Якщо Україну примусять до рішення, яке вона не прийме, Захід програє – і біля наших кордонів опиниться 40-мільйонна нація, яка почуватиметься зрадженою. Ми не хочемо просто відкласти війну. Ми хочемо покласти край здатності Росії розширюватися в Східній Європі силою», – сказав очільник МЗС Чехії в інтерв’ю.

Як зазначають журналісти StopFake, саме цю цитату Ліпавського використали пропагантисти для створення маніпулятивних новин про «провал» контрнаступу України.

Усе сказане головою чеської дипломатії російські фейкомети проігнорували у своїх наративах, зосередившись на брехні про «провальний наступ України».

👉 Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: