Антифейк

Міністр МВС Чехії не казав про численні проблеми, причиною яких стали біженці з України. Це – ворожа маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Мережею ширяться новини про те, що очільник МВС Чехії заявив про численні проблеми, причиною яких стали біженці з України.

Опис фейку БРЕХНЯ

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан заявив, що Україна стала справжньою проблемою для ЄС через мафію та нелегалів, пишуть російські ЗМІ.

Спростування ПРАВДА

В інтервʼю для «Радіо Свобода» Ракушан сказав, що «кількість українців у Чехії перевищує 5% всього населення, при цьому українці несуть відповідальність лише за 4% кримінальних дій у Чехії».

Тобто це не цифра, яка б вказувала на те, що існує якась безпекова ситуація, яка драматично погіршується, цитують міністра внутрішніх справ Чехії журналісти StopFake.

«Деякі українські громадяни працюють як перевізники нелегальних мігрантів, ми також знаходимо певні зв’язки між українською та російською мафіями у Празі. Ми маємо дуже добре продумати ситуацію зі зброєю в Україні після війни, щоб зброя не опинилась у руках неправильних людей.

І я думаю, що для цього нам потрібні партнери з українського боку, нам необхідно допомагати один одному. Необхідно добре і відкрито спілкуватися, обговорювати не лише допомогу, а й потенційні ризики. Якщо ми з ними впораємося, це допоможе налагодженню атмосфери і в самій Чехії», – саме ці слова вирвали з контексту та перекрутили пропагандисти.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: