Антифейк

Мережею шириться новина, що в Україні примусово мобілізують до війська 80% чоловіків. Це неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

У рамках загальної мобілізації, яка наразі триває в Україні, примусово мобілізують 80% чоловіків. Таку інформацію поширюють користувачі мережі й посилаються на інтерв’ю керівника Львівського обласного ТЦК та СП Олександра Тіщенка для львівського видання «Leopolis».

Спростування ПРАВДА

Насправді Тіщенко в інтерв’ю львівському виданню повідомляв про ситуацію у Львівській області, а не про мобілізацію у всій країні – лише близько 20% військовозобов`язаних від плану, який мають виконати ТЦК, добровільно приходять до центрів комплектації, встановили розслідувачі фактчекінгового проєкту VoxCheck.

«Прихід до ТЦК – це не автоматична відправка до війська. Потрібно розуміти, що це ціла низка процедур, а також медичний огляд. Оскільки лише кожен п`ятий від необхідної кількості чоловіків приходять до ТЦК без повісток, потрібно продовжувати роздавати їх, щоб уточнити дані. І ті, хто мають законні підстави, по стану здоров’я або з інших причин не бути мобілізованими, точно не потраплять до армії», – пояснив керівник Львівського обласного територіального центру комплектування.

Отже, керівник Львівського обласного ТЦК нічого не казав про загальну мобілізацію 80% чоловіків з усіх областей України, він обґрунтовував необхідність подальшої роздачі повісток саме у Львівській області.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: