Антифейк

Мережею шириться інформація, що всі українці, які мають пенсійне посвідчення, нібито отримають знижки на ліки. Це – фейк

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

З 21 листопада 2023 року Міністерство здоровʼя України запровадили постанову для пенсіонерів – всім, у кого є пенсійне посвідчення, діє знижка на ліки у 45%. Аби дізнатися про перелік ліків, на які розповсюджується знижка, потрібно перейти за посиланням. Таке повідомлення невідомі тиражують у Telegram.

Спростування ПРАВДА

Правда: на офіційному сайті МОЗ і на офіційних сторінках Пенсійного фонду України відсутня інформація про знижку на ліки у 45%.

«Окрім того, в Україні не існує «Міністерства здоров’я України». В Україні є Міністерство охорони здоров’я», – перевірили фактчекери проєкту «Брехунець».

У Пенсійному фонді України вже повідомляли про появу в Telegram фейкової групи «Пенсійний фонд України», яка перенаправляє користувачів до інших груп зі «знижками на ліки», «ваучерами на 1000 гривень», а також пропозиціями «взаємодіяти з Telegram-ботом».

Розслідувачі також виявили, що за вказаним у повідомленні фейкарів посиланням немає інформації про «знижку», проте пропонується оформити підписку на новий канал «Пенсіонери України». Не виключено, що таким нечесним методом шахраї «набивають» собі нових підписників.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: