Антифейк

Мережею шириться інформація, що нібито з Харкова «безповоротно» вивозяться цінні експонати. Це – маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

З Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова під виглядом оцифрування раритетів цінні артефакти доставили на Західну Україну, де вони і «розчинилися». Новину про це тиражують пропагандистські ЗМІ кремля.

Спростування ПРАВДА

Насправді згаданий пропагандистами музей з літа 2023 року є учасником міжнародного проєкту Memory Savers, і у рамках цього проєкту ніде не сказано про вивезення експонатів за кордон.

«Музею було передано необхідну техніку для оцифрування, проводиться навчання студентів і співробітників музею на цій техніці. Вони спільно проводять наукові дослідження музейних колекцій та вносять інформацію до європейської бази даних», – пишуть фактчекери проєкту StopFake.

Також вагому підтримку зі збереження історичних та культурних цінностей, в тому числі за допомогою оцифрування музейних експонатів, надають як ЮНЕСКО, так і низка інших міжнародних організацій.

Цей фейк Росія поширює свідомо, адже сама РФ відповідальна за зникнення та знищення цінних і раритетних музейних експонатів в Україні, оскільки саме вона завдає ракетних ударів по музеях та пам’ятках культури, вивозить історичні та культурні цінності з ТОТ України.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: