Антифейк

Мережею шириться інформація, що «народний супутник» використовують не для розвідки

Навігація та корисні матеріали

Мережею шириться інформація, що «народний супутник» використовують не для розвідки, а для трансляції новин. Це – неправда.

Брехня: супутник ICEYE, який влітку 2022 року придбали українці, використовують для передачі ТБ-сигналу та трансляції телемарафону за гроші, які платять Притулі з держбюджету.

Таку інформацію з посиланням на нібито розслідування українських журналістів з видання «Гроші» розповсюджують користувачі соцмереж.

Правда: супутник ICEYE та супутники телевізійних і радіосигналів – це принципово різні космічні апарати, що працюють на різних орбітах і, відповідно, на різних висотах, пояснили журналісти StopFake.

ТБ-супутник «зависає» над певною точкою Землі, що дозволяє передавати якісний сигнал, а супутники ICEYE розташовані на сонячно-синхронній орбіті з частотою обертання близько 96 хвилин.

Ефективну роботу «народного супутника» підтверджували в Міністерстві оборони України – лише за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку РФ намагалася замаскувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кажуть, що країни НАТО відмовляються навчати українських льотчиків

А у травні 2023-го у ГУР повідомили, що за пів року використання супутникових розвідданих Україна перетворила на металобрухт російської військової техніки на мільярди доларів, не кажучи про скупчення ворожої живої сили, а також об’єкти військової логістики.

До слова, «Гроші» не публікували жодного журналістського розслідування про супутник ICEYE.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: