Антифейк

Мережею шириться інформація, що Ірландія нібито почала екстрадицію українців призовного віку – це неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Українці в Ірландії отримують сповіщення про екстрадицію, оскільки вони підлягають мобілізації в Україні. Цю новину з фотокопією листа від Міністерства юстиції Ірландії поширюють анонімні облікові записи і деякі користувачі мережі.

Спростування ПРАВДА

У Мін’юсті Ірландії наголосили, що ніколи не розсилали таких листів громадянам України. Представник міністерства заявив, що «усі, хто не впевнений у справжності будь-якої кореспонденції, яку він отримує нібито від Міністерства юстиції, він може зв’язатися з департаментом за телефоном 1800-221227».

Водночас на те, що «лист» підроблений, вказують помилки у тексті, а також невідповідність його вмісту нормам місцевого законодавства, зазначають розслідувачі StopFake.

«У «листі» назва країни вказана як «Республіка Ірландія» (Republic of Ireland), що є «описом держави» (Description of the State). Назва «Республіка Ірландія» застосовується лише у тих випадках, коли потрібно усунути неоднозначність між державою та островом Ірландія», – зазначають експерти.

У міжнародних договорах та інших юридичних документах, у дипломатичних відносинах застосовується офіційна назва країни, яка закріплена в Конституції, – Ірландія.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: