Антифейк

Мережею шириться допис Мела Гібсона про «кінець існування» Ізраїля. Насправді він такого не писав

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Австралійсько-американський актор і кінорежисер Мел Гібсон розмістив у соцмережі фото, кольори якого збігаються із прапором Ізраїля і додав: «незабаром кінець, і вони це знають, тому хочуть знищити все на своєму шляху». Пост з його цитатою тиражують користувачі соцмереж.

Спростування ПРАВДА

Брехня: австрало-американський актор і кінорежисер Мел Гібсон розмістив у соцмережі фото, кольори якого збігаються із прапором Ізраїля і додав: «незабаром кінець, і вони це знають, тому хочуть знищити все на своєму шляху». Пост з його цитатою тиражують користувачі соцмереж.

Правда: попереднє дослідження допису показало, що пост поширювали або через Facebook, або через мережу X (колишній Twitter), проте жодного акаунта Гібсона з фото, як на скриншоті, а також допису про «фінал» для Ізраїля не виявлено, пишуть фактчекери проєкту VoxCheck.

«Актор не робив таких публікацій. Ба більше, у Гібсона немає жодних публічних або приватних облікових записів у соцмережах», – повідомив у коментарі незалежним фактчекерам USA Today агент Мела Гібсона Алан Ніроб.

Фейкороби усіма силами намагаються підживлювати тему війни на Близькому Сході та поширювати кремлівські наративи на тлі вторгнення палестинських бойовиків ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня 2023 року і «долучати» до підтримки ХАМАС всесвітньо відомих людей.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: